Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz andrisbandi #222324 üzenetére

    Én sem ajánlanám itt senkinek ha nem lennék biztos benne... Mikor végül váltottam 3x10-ről 1x12-re hunyorogva vártam a 0,5%-ot, félve a korábban cserélés költségeitől,aztán mikor olyan 1500 körül beesett a Deore 6100 láncba a Decas mérő 0,5%-a (addig minden 10,vagy kevesebb sebességes láncomat 5500-6500 km/1%-ig hagytam és egy Shimano sor elvitt 2 láncot, 2 sor után még elajándékoztam 3s hajtóművemet mely továbbra is faxán ment) arra gondoltam a kisfaxom, ez túl nagy költség nekem, megkockáztatom a Deore sort de hagyom 0,7-ig...hát most is az megy immár a második lánccal (XT8100) és bár nem mondom pont olyan mint zsír újan a váltás, azért köszöni jól van. Sőt, azt találtam ki, hogy bár ott figyel biztonságból egy SLX7100 10-51 sor a dobozban, én bizony a következő láncomat (szintén XT lesz) is rápróbálom ugyanerre az eredeti sorra melyben most van 9+ezer és addig lesz vagy 12e km. Aztán ha nem tetszik végre kukázom és felkerül a dobozos. Vége...vagy mégsem, mert amint azt már írtam, nagyon felhasználó függő is, ha sok aszfaltozás van nagy áttételeken, vagyis a kicsi kerekeken, akkor bizony azok idő előtt elkophatnak, hisz minél kisebb egy lánckerék annál hamarabb elkopik az intenzív használattól, aztán ott a kenés, tisztítás, csapásszám, láberősség és sarazás amik mind befolyásoló tényezők.

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák