Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz itouchfan #172814 üzenetére

    Nobby 25.0 watt, Racing Ray 28.3 watt, persze ezek régi modellek, de az új Nobbynál is azt tapasztaltam, hogy a mintázat és traktorhang ellenére jól gurul. Szal a mintázat nem minden, jó példa erre az Ikon is: 31.5 watt, 38.2 watt. Persze cserébe a Maxxis anyaga tapadósabb a hasonló mintázatú riválisoknál, amit száraz terepen és aszfalton érzel is, meg jobban is kopik, mert puha. Szerintem csak ízlés kérdése, hogy mi a fontos számodra, smooth sima érzés aszfalton? Gördülési ellenállás? Száraz terepen tapadás vagy laza talajon, esetleg sárban remekeljen? A Nobby és a Rocket Ron viszonylag mindenevő gumik, de aszfalton elég brutál a mikrorezgés velük, a hasonlóan agresszív Trail King sem ráz ennyire (cserébe azt kanyarban nem szeretem).
    Maratonokon valszeg azért tekernek apró mintázatú gumikkal, mert azt látják másnál is és xc-n ez a bevett szokás, de nem muszáj ehhez ragaszkodni, pl. ha megfigyeled a pro xc-sek már 2.35-2.4" gumikkal mennek. Nobby amúgy szerintem szelídebb, mint amilyennek tűnik egy veretősebb trail bringára én tuti nem ezt tenném, mert arra már nem biztos, hogy elég, talán hardtail trailra meg xc-re ideális.
    szerk: a képet én is várom :D

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák