Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz pengemetal #13166 üzenetére

    Én nem gondolom, hogy jó lenne ha bizniszt csinálnának az egészségügyből. Ugyan az a (mindenki tudja milyen népcsoporthoz tartozó) társaság venné át, akik a bankrendszert és az egész gazdaságot irányítja.
    Akinek nincs pénze, ide mondjuk Magyarország lakósságának nagyobbik része beletartozik, az nem hinném, hogy ki tudná fizetni azokat a minőségi műtéteket és ellátást mint amit említettél. Például maradjunk egy térd sérülésnél, egy sima első keresztszalag pótló műtét nem tb alapon, magán rendelésen elvégezve 250-300 ezer ft. Tb alapon meg ugye ingyen, még ha adsz 50 ezer csúszó pénzt a dokinak akkor is jelentősen kevesebb. Az árak meg kitudja hogy alakulnának akkor ha szabad kezet kapnának ezek a harácsoló gazemberek, akik jelenleg is nyomorgatják a népet. Szerintem lenne egy "olcsóbb" biztosítás, ami valószínű drágább lenne mint amit most tb járulék néven levonnak, ezért cserébe valószínűleg nem sok mindent kapnál, míg lenne egy drágább verzió is, amit csak a "gazdagok" tudnának megfizetni és azért kapnád az általad is említett magas színvonalú szolgáltatást. Ez szerintem a jelenleginél sokkal rosszabb lenne. Még ha uniós színvonalú bérek lennének talán működne is, de ilyen nevetséges bérek mellett ez a rendszer maga lenne a kegyelemdöfés a Magyar népnek. A gazdagok egészségesek maradnának, míg a csóró az út szélén pusztulna el, kis túlzással. A jelenlegi rendszer is szar (ilyen bérek mellett a legtöbb orvos odébb áll), de ha találsz egy normális orvost, akkor azért nagy valószínűség szerint korrektül kezelnek. Annyi a lényeg, hogy nem szabad az első orvosnak elhinni mindent és beleegyezni a kezelésbe. Végig kell járni akár 3-4 dokit is és akkor le lehet szűrni az igazságot, én is így tettem amikor erre szükségem volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák