Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hegyimorc

    senior tag

    válasz Toobee #121594 üzenetére

    kb 15 ezer km

    A lista amit ezalatt cserélni kellett:
    .
    .
    .
    semmi :D

    Sem a szíj, sem a szíjkerekek nem mutatnak semmiféle elhasználódást, a váltó mindig ugyanúgy működik ... még takarítani is csak azért kell néha mert kocsiba nem teszem be mocskosan, szervízbe sem viszem úgy, de amúgy kb "öntisztul". Mondhatnám úgy is, hogy nincs értelme mosni, főleg ilyen időben, mert jobb nem lesz tőle, fél óra múlva meg már úgy is ugyanúgy néz ki. Csimbókos, agyagos sár persze erről sem peregne le, de az sem kerül rá olyan könnyen mint egy láncváltós bringára, mert itt nincs lelógó hátsó váltó és nincs sárgyűjtő első és az egész hajtás jóval magasabban van, nem a talaj közelében. A por és kisebb sár magától lepereg.

    15ezer km alatt elég sok láncot és sort elhasználtam a láncváltós montin, de nem az a legnagyobb előnye, hogy ezen ezt nem kell, hanem az, hogy mindig ugyanúgy működik. Nincs olyan, hogy belementem egy dagonyába és már nem olyan precíz, vagy megázik és már nyöszörög.

    A mindennapos karbantartás kb annyi, hogy letörlöm a becsúszókat.

    Ops, eszembe jutott, egy valamit mégis cserélni kellett. Egyszer elszakadt a váltóbowden. Ilyenkor az van, hogy a váltó marad abban az állásban amiben volt, nem húzza rugó végállásba mint a láncváltós rendszereknél. Ha szerencséd van, ez kb egy jó fokozat és ebben hazatekersz. Ha nem, akkor egy imbusszal belenyúlsz és átváltod kézzel egy kellemesebb fokozatba.

    Hasaggymeg: "itt még minden vizes,sáros. :( "

    Nem azt mondtam, hogy itt száraz volt. Szakadó esőben tekertem, csak nem nagyon érdekelt :D

    [ Szerkesztve ]

    Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

Új hozzászólás Aktív témák