Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    válasz zoo8800 #88305 üzenetére

    Szerintem ezek kicsit ilyen halogatós válaszok, nem arra gondoltam hogy 1 db márkát/típust megadni mindenhova, de azért lehetne egy általános bekezdés minden jelentősebb kiegészítőhöz.

    Én most pl sisakot turkálok, és jó pár kulcsszót végig próbáltam mire találtam egy választ ami segített:

    (#26997) dqdb

    Sisakvásárlás ajánlott módja: fogod a pénzt és meglátogatod sorban a lakóhelyed azon bringaboltjait, ahol rendes választék van sisakokból (Budapesten ilyen például a Probike, Bringaland, Speed-Way, vagyis a nagyobb boltok, de a Decathlonba is benéznék a helyedben). Végigpróbálod mindegyiket, aztán amelyik jó a fejedre, azt megveszed. Egy sisak akkor jó a fejedre, ha teljesen a homlokodra húzva hátul be tudod állítani úgy, hogy ne lötyögjön (ha hidegebb időben is használnád, akkor ügyelj arra, hogy olyan méretet vegyél, ami alá beférhet egy sapka is). Ezt azért írtam így le, hogy menjél el felpróbálni, nehogy neten rendeljél látatlanban.
    Amitől egy sisak jobb lehet az átlagnál:
    1. nagy szellőzőnyílások
    2. tarkónál eléggé levegős kialakítás
    3. bogárháló
    4. MTB változat esetén napellenző
    5. masszívnak kinéző csat, hátul könnyen kezelhető csavaros szorító
    15e forintért általában meg lehet vásárolni a 25-30e környékéről leárazott kifutó modelleket. Ajánlott gyártók például Cratoni, Lazer, Giro, Uvex, Specialized, Viper, Bell, ...

    Egy ilyen általános okosítás szerintem elférne, pár alap kiegészítőnél/alkatrésznél.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák