Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deny330

    aktív tag

    válasz Strezi #86449 üzenetére

    Szóval ha veszek alapul megint egy AMS 150-et, aminek mondjuk hátul van 130/150 rugóútja (bár ezt sem értem, hogy mi alapján tudom meg, hogy mennyit rugózik hátul. Hiszen a legböszmébb tagok is úgy vannak feltüntetve, hogy 240x73mm. Tehát a szemtáv 240mm, az út pedig 73mm, holott sokkal nagyobbat tud rengeteg DH, Enduro, AM gép, de szerintem még pár XC gép is) akkor előre is hasonló, 140-150-160-as teleszkóp mehet. Bár próbálok a váz geojának előírt teleszkópokat keresni, de nem sok 150mm-es úttal rendelkező teló van. A legtöbb kisebbel vagy nagyobbal rendelkezik. Mászás miatt mondjuk nem raknék túl nagyot előre, nem lehet túlzottan kényelmes.

    Tehát full lock egyik hátsó telónál sem lesz, ami durvább AM kategóriájú. Túrázást ha nem nehezíti meg nagyon akkor okés, de amit a Vegánál éreztem az katasztrofális volt (igaz, az ízig vérig DH gép). A puha telók miatt azt hiszem rugóstag lesz nekem is beszerezve (bár ezt úgyis az ár dönti el, meg az, hogy be-e tudok szerezni egy akciózott AMS vázat mert ha nem, akkor a projektből sem lesz semmi), mert amikor próbáltam haver CTM Rocker gépét az a hátsó levegős tag elég merev volt terepen - csillapított, de elég gyorsan kellett menni, hogy érezd, ott van. Ettől függetlenül jobb, mint az én Hardtail bringám.

    Köszönöm a segítséget! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák