Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ivana

    Ármester

    válasz concret_hp #72123 üzenetére

    Mert nem gyárt nekik senki külön ;) Féket egyszerű megcserélni...

    Crytec: Én is a jobb lábamat teszem le az úton, mert úgy messzebb vagyok a kocsiktól... Illetve a bal lábam erősebb kicsit és kontrázni azzal szoktam, ha olyannal megyek. A fixen balra leszállásnak egyszerű oka van, a jobb oldalon van a hajtás ezért célszerű balra leszállni főleg ha menet közben dobod át a lábad (én az esetek 95%-ában ezt csinálom) ez amúgy ajánlott CX technika (de meg tudom csinálni jobbra is), a másik, hogy jobb kezes vagyok ezért a bringát úgy tolom, hogy jobb kézzel megfogom a stucnit, na ehhez balra kell leszállni.

    Az eredeti ok a fék helyzetére amúgy az elvileg, hogy kisívben kanyarodásnál amikor valószínűleg nagyobbat kell fékezni akkor legyen első féked, na ezzel csak az a probléma, hogy a tanyabikekokon szinte mindig jobbos az első (hátsó kontra). Nem teljesen értem miért van úgy ahogy, logikus lenne a jobbos első, mert a(ha jobb kezes vagy) jobb kezed erősebb, és annak kell használnia a fontosabb első féket, motoron is ott van. Viszont nekem jó mert ilyen átdobós leszállásnál hasznos az első fék.

Új hozzászólás Aktív témák