Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    Most, hogy megrendeltem a bringát, előjött valami probléma a Hyde-al. A legutóbbi lerakáskor semmi baja nem volt, azóta senki sem nyúlt hozzá. Takarítás, Smoove-ozás kb 2 hete, 5 ride-al ezelőtt volt, tehát nem hiszem, hogy összefügg azzal.

    A jelenség: a bringán időszakosan ropogó/recsegő, néha pattogó hang jön a vázból.

    - nem állandóan, de a ride alatt végig jelen volt
    - nem függ a hajtókar tekerésétől, de terhelés alatt jobban előjön
    - akkor is megvan, ha csak gurulok, és a pedál áll, akár vízszintes, akár függőleges szögben
    - ülve is előjön, de a nyeregből kiállva is, akkor is, ha csak állok a pedálokon tekerés nélkül
    - nem függ össze sem a kerék-, sem a pedálfordulattal (utóbbival csak terhelés alatt, de akkor sem mindig)
    - ha nagyobb úthibán/döccenőn megyek át, és "ütést" kap a váz, nem jön elő
    - fék, váltás, hajtás tökéletesen működik
    - a hang nem függ a fokozattól/fogaskeréktől
    - nem jön elő, ha terhelés nélkül odaverem az első vagy a hátsó kereket
    - szabadon pörgetve az első vagy hátsó kereket, nincs rendellenes hang vagy darálás
    - terheletlenül nem tudom reprodukálni, ahogy kis sebességnél sem

    Az a fura, hogy ez nem egy klasszikus ropogó hang, és nem tudom semmihez kötni. Néha csak gurulok a lejtőn, és olyan a hangja, mintha a vázban ide-oda pattogna valami fém darab, egyszer még a nyeregre is felütött. Úgy mondanám, hogy terhelés (gyorsítás) alatt inkább ropog, ereszkedés alatt meg inkább pattog.

    Van ötletetek, mi a rák ez, és mit kellene megnéznem?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák