Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz f4lcon #264031 üzenetére

    Nem recsegés, inkább amolyan kopogás...nagyon szép kialakítású, passzentosan a helyére menő kúpok vannak abban a nyeregrögzítésben, + szépen kiképezett fészkük, oda semmi nem igazán tud bemenni, mégis mikor egyik lábam van a hajtókar alsó holtponton pattog egyet-egyet.😫 Múltkor írtam, hogy felköptem vizet a nyeregpálca fészkeibe és elhallgatott, de ezek szerint oda a rögzítéshez is folyhatott belőle és azért hallgatott el, mert a zsír új Speci nyereggel is ugyanazt a kopogást hallom amit kiülve a nyereg szélére, vagy kiállva, vagy csak simán húzva is a pedált kicsit jobban, már nem hallok. :F

    #264027andrisbandi...olyan nincs, hogy a tárcsa nem a féknyereg közepén fut, hisz a féknyereg rögzítőlyukai engednek akár 3mm elmozdulást is. :F Ami a középre állítást illeti nekem továbbra sem mindig jön össze, hiába fut középen és hiába azonos a látható rés a betétek mellett mert ha passzentosra van állítva egy új pár betét egy nem túl kopott kellően vastag tárcsával akkor azt tapasztaltam, hogy terhelésnél, mely a féloldalon levő hajtás miatt ugye mindig féloldali, besúrolhat. 🤔...olyankor (vagyis leggyakrabban) nekem a lazít-ráfog-rögzít a leggyorsabb és legpontosabb beállítás mellyel korrigálod az esetleges betétvastagság, dugattyúlustaság stb. különbségeket is. Állványon, betét-tárcsacserénél, légtelenítésnél, olajcserénél stb. mikor van idő és tisztítod-kened a dugattyúk oldalát is természetesen van idő pöcsölni a középre állítással és egyebekkel. Szerintem...

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák