Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz vhunor #255553 üzenetére

    Uff, ez fájdalmas.

    Amúgy a sérülés is olyan kalkulált dolog, ami bármikor megtörténhet, sajnos. Olvastunk már itt is olyat, hogy a begyűrt ág tépte szét a karbon láncvillát. :( De eleve mindennek megvan a helye, úgy az univerzum rendjén belül. Ha valakinek a bringa éra közelebb van a 10k-hoz, mint az 5-höz (euróban), azzal sincs semmi baj, akkor sem, ha csak hobbiból csinálja. Ha telik rá, miért ne? Én tudom, mire vagyok képes, meg mit ér nekem ez a dolog, vehettem volna én is 2x, akár 3x annyiért is karbon országútit, mint amennyiért vettem, de kb semmit nem tett volna hozzá sem a feelinghez, sem az eredményeimhez. Ugyangy lennék most egy karbon kerékszettel is. 2300 euróért vettem a bringát, telne egy ilyen kerékszettre, ha nagyon akarnám, de mit érnék el vele? Marginálisan jobb érzés, marginálisan gyorsít, marginálisan könnyebb vele mászni. Ér ez 2000 eurót? Nekem nem, de mind mások vagyunk. Ugyanígy vagyok egyébként a karbon országútival is az alu biciklik mellett. Meg tudom mondani a különbséget, persze, naná, hogy jobb vele menni, de hogy ez mit jelent vajon az eredményekben? Őszintén? Nem hiszem, hogy sokat. Akkoriban az volt a kérdés, hogy ha már veszek egy rendes biciklit a belépő alu után (Bulls, alu, Tiagra, karbon villa, endurance geo), akkor miért ne karbon? 2300 volt az alapár, egy 1000-es lett volna plusz a jobb kerékszett, 500 az ultegra szett a 105 helyett, és további 500 a di2. Ja, meg 500 volt a tárcsa felára a felnifékes változathoz képest, azt bevállaltam. A kimaradt extrák közül a di2-n vaciláltam a legtöbbet, de sajnos az akkor csak ultegrával volt még. Ha most venném, lehet, hogy azt rászánnám még, nem tudom… Elvileg könyebb is, jobb is, meg ott az elektromos váltás feelingje, az talán megéri. A kerékszettem, ha jól rémlik, valami 1700 gramm, ezen lehetne nem egészen 500-at faragni kb egy bicikli áráért. Hááát…

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák