Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fulton

    addikt

    válasz Acef #230321 üzenetére

    A gyorszár megvan húzva kellően, nehéz így látatlanba elképzelni "mit miért is kell kenni nekem hátul". Egyedi megoldással pihen a hátsó kerék tengelye a vázban. (ellenkező esetben nem lehetne biztonsággal használni egy gyorszáras kereket ebben a vázban). Úgy gondolom a gyorszáras megoldás akkor jó(akkor használnám), ha a tengely mindkét oldalt teljesen felfekszik a villapapucsba/ vagy átütőtengelyes a váz. Esetemben nem így volt , mivel a váz nem erre lett kitalálva. Bal oldalt lógott a papucsban, mivel jobb oldalt a hátsó váltó felfogatásához tartófület kellett feltennem, ezzel a tengely előremászott a papucsban, ezért hogy a másik oldalt ne lógjon a levegőben az egész terhelést a gyorszárra téve, ezért oda eszkábáltam egy fordított fület így ott is tartja a tengelyt. Ennek csavarjait sem lehet végtelenségig húzni, könnyen el lehet csapni az anyában a menetet. Így lehet hogy nagyobb erőbehtáskor minimálisan de meg meg moccan(hat) a felfogatott fül , (mint mikor a nyeregcső meg meg nyekkenhet, csak ugye ha kenjük (sima zsirral) nem fog hangot adni), ezáltal adva azt a hangot. Valószínüleg vagy az egyik vagy mindkettő fül lehetett a ludas. Így hogy biztosra menjek minden egymásra felfekvő felületet kentem és úgy építettem vissza a hátsó részt, megoldotta a problémát. :) Nincs hang. Korábban meg a tengelyen felcserélt hézagoló és kontra anya miatt volt....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák