Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flash-

    veterán

    válasz fulton #225565 üzenetére

    persze ez teljesen egyéni. és nem a leg tudományosabb a max pulzus alapján való mérés sem, mondjuk ha 168 a maxod akkor a 110 körüli pulzus alapozásra az valós lehet, másik egy szakértő által elmondott mód még lehet ha a max pulzusból levonod a nyugalmi pulzust, annak is az alapállóképességi pulzust kellene mutatnia ami jelen esetben is összevág a kalkulálttal nálad.tehát a fenti tábláztat is akár jó lehet neked ha a 168as maxxal számolsz százalékosan persze, de különben nálam az jött be hogy volt egy kalkulát ilyen táblázat által, probáltam, aztán a tapaszalat alapján hozzákorrigáltam. tehát mondjuk kijon itt neked egy 110es pulzus alapozásra, és mész egy hosszú kőrt, és ha mondjuk pár óra mulva kezd emelkedni a pulzusod akkor valószinű jó,de ha egész nap ezzel tekersz és nem fáradsz és nem is fog emelkedni akkor tudhatod hogy túl alacsony,stb,stb..
    tehát a saját tapaszalat és az ilyen táblázat együtt véve márt hozhat egész pontos eredményt szerintem.
    Aztán persze nem mindig lehet elérni a maxot hiába van a táblázatba.
    kipihenten 6perces minent bele tekerésen sprintelhetek én dombra úgy hogy leesek a bringáról akkor is kb 95%ra tudom felvinni a pulzust, viszont a max fáradtan vagy 100km tekerés után már viszonylag kis erőkifejtéssel könnyebben elérhető.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák