Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fulton

    addikt

    Picit beleástam magam ebbe a tömeg témába, nyilván érdekel a gondolat.
    Egy alu vázzal nyernék olyan 2 - legyen (jószívü vagyok) 3 kg. jó esetben!
    erről nincs infom, mert a saját vázam sulyát nem ismerem, sajna nem mértem le mikor építettem.
    Használtam egy kalkulátort - amiben megadtam adatokat, emelkedés táv, erő stb...és 3 kg minusszal, konkrétan egy 50m emelkdő szakasz 20 km át, adott erő leadás mellett, elenyésző 0.2xx km/h sebesség különbséget, és durván 15 másodperces hátrányt jelent, 1 órára vetítve. Ellenben ha megnézem mennyi munka és pénz ráfordítást kérne ez a suly csökkentés, akkor azt kérdem wtf? miről beszélünk itt. Ez már a szőrszál hasogató kategória aki nem versenyzik. Ha lehet hinni ezeknek a kalkulátoroknak. Értelmetlen. tisztelet kivétel - Már aki nem cipekedi a bringáját a 10 ik emeletre, vagy felkarolva szalad vele.
    "Aszfalt/országút" esetéről írok.
    Én azt mondom erre vetítve, marketing ez a "könnyú alu váz jobban mész bla bla". Nem fogsz jobban menni mert 2 kg val könnyebb a vázad. kicsit sem. Sokkal fontosabb a gumi nyomás, hajtás, jó kenés meg tudom is én ami a hajtáshoz tartozik. szerintem! de ez csak az én konzekvenciám a témában amire jutottam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák