Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    Amúgy hihetetlen a piac milyen tortúrának teszi ki azt aki nem halad folyamatosan az újításokkal és nem gyürkőzik neki rendesen alaposan eligazodni a szabványok posványában. Először is nem találni égen-földön Deore BL-M615 fékkart, továbbá semmilyen 2 ujjas I-Spec A, vagy B-t sem igazán. :( Már BL-M640 Zee-t akartam venni, mikor azt mondták mivel a Shimi honlapon nem I-Spec B-s a Zee így valójában elírták...pedig a webáruházak zöménél úgy van feltűntetve, sőt szerintem is van I-Spec B rögzítéses is, csak még a boltosok sem tudnak eligazodni ezen. Hiába, mikor rákérdeztem és utána néztek még a Bringaboard-nál javították a kiírást is I-Spec II-re. :U Végül 2 nap és szinte kifolyt szemek után találtam ezt, ahol a BL-M506-öt kombinálják a jjeahh féle BR-M446 Alivio féknyereggel. Itt is futottam vagy 10 kört, hogy nehogy zsákutcába hajtsak esetleg egy gyengébb, vagy nem kompatibilis karral, mire megtaláltam, hogy valóban I-Spec B kompatibilis és tulajdonképp semmiben nem különbözok a 615-től. :F
    Ma megvettem és mikor kicsomagolom látom, hogy bár ez is I-Spec B kompatibilis, attól még így felszerelni nem lehet rá az Deore SL610 pöcögtetőt és mennyire jó, hogy nem dobtam ki régi fékem mert csak egy lyuk tátong ott ahova tulajdonképp menetes pöcköt kell behelyezni és oldalról kis imbusz csavarral rögzíteni ahhoz, hogy felszerelhessem eredeti Deore I-Spec-B-s pöcögtetőmet. :U Ez a Deore váltókar olyan atombiztos volt az utóbbi 6 évben, hogy semmiképp nem szerettem volna lecserélni, ezért szenvedtem meg ezzel a fékcserével, mindent, fékkart+váltókart cserélve (amihez valszeg már bovdent is cserélni kellett volna) gyorsan (és költségesen) ment volna, de így nem volt egy leányálom.😩😩😩...most még esetleg kicserélem Tothgera kedvéért a tartály fedelét is és olyan lesz mint a régi...vagy majd úgy fotózom ne látszódjon egyik matt, másik meg fényes fekete. ;]
    Szerk: szinte elfelejtettem, hogy mivel látszólag majdnem egyforma a BR-M 446 féknyereg is a BR-M615-el, gondoltam átszerelem egyben, ahogy vettem, hisz az egyetlen különbség, hogy előbbi nem fogad Ice-Tech betéteket, amit én amúgy sem használok...igen ám, de újra a piac!...a kis olajozó pöcök helyett ami a 615 tartozéka, itt csak egy dugó van, vagyis ahhoz, hogy feltöltsd, légtelenítsd kell hozzá neked egy olyan olajozó gomb is. :((

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák