Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz arn #177914 üzenetére

    Persze, hogy alkati kérdés, erre találták ki a vázméreteket és a finomhangolást, beállítást. Meg azért gyártónként vannak eltérő hosszok és szögek is, nem minden váz teljesen egyforma, de az igaz, hogy úgy összességében sokat változtak a MTB geometriák. Leginkább Enduro kapcsán tudok nyilatkozni, mert ilyeneket használtam, itt egyértelműen jobbnak érzem a modernebb hosszabb, laposabb geometriát, néha ráülve régebbi gépekre elfog az az érzés, hogy a fenébe lehetett ezekkel anno normálisan menni? :) XC szemszögből nézve is hasonlóan látom, mentem pár modern XC géppel, nekem ezek is jónak tűntek, legalább is jobbnak mint a régebbiek. Az ismerőseim körében sem tudnék most egyetlen embert se mondani aki visszasírná a régi MTB geometriákat, akármilyen kategóriát is nézünk. Persze mindig vannak kivételek akiknek vagy semmi se jó, vagy mindig a régire esküsznek, én elfogadom ezt is, de egyre nehezebb dolgotok lesz, mert nem arra megy a fejlesztés amerre szeretnétek. Nyilván a többségi igényeket veszik figyelembe és a többségnek nincs baja a modernebb geokkal. Inkább az egyre növekvő árakkal. :)

Új hozzászólás Aktív témák