Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    Srácok! A haverinám megint bringát akar venni (ha jól számolom 3 év alatt ez lesz az 5-ik :DDD ), de ezúttal számára teljesen új kategóriába kóstolna bele, cyclocross-t, vagy gravelt szeretne. Hogy miért? Mert nem akar lemondani az olyan tekerésekről, ahol döngölt vagy kavicsos földút is van, szal mondjuk úgy, hogy 80%-ban aszfalton tekerne és 20% "terep". Most montija van nagyjából belépő alkatrészekkel, XCR telóval és ami a legfontosabb, évek óta hidraulikus Shimano féket használ. A kérdés: mennyire lenne érvágás egy mechanikus tárcsafékes cyclocross a hidrós mtb után? Én párszor próbáltam mechanikust mostanság és a hidrós életérzés után kb. sikítófrászt kaptam tőle :DDD . Az a gond, hogy csak belépő bringát engedhet meg magának és azokon mind mechanikus tárcsafék van :( . Egy hidrós alap alu vázas cx ha jól néztem már annyiba fáj, mint egy normális karbon mtb. Gondoltunk arra is, hogy vesz egy belépő cx-et és helyben lecserélteti a fékeket hidrósra, de amikor megláttam a hidrós fékváltó szettek árát... :Y :U . Én azt tanácsoltam neki amúgy, hogy inkább vegyen egy könnyű mtb-t, tegyen rá gyors gumikat és szokjon vissza a több terepezésre, mint régen. Mert a fő prolémája az neki amúgy, hogy nehéz a montija és nehéz hajtani aszfalton. Szerintetek?

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák