Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Manitou #133864 üzenetére

    Mi viszonylag jól elosztottuk, korán indultunk, már fél 11-kor a pályán voltunk, átöltözve és olyan este fél 6 körül mentünk utoljára. Amikor fáradt voltam, megálltam, ittam egy sört. :)
    Fogalmam sincs mennyi szint lehetett, de biztos sok.

    trialboj: Van mezem is, de zseb azon sincs. Illetve minőségi, Nike futópólókat használok, ezeknek még talán jobb anyaga van mint sok meznek. Én háti táska nélkül általában nem megyek bringázni, abban elfér minden, a teló is. Legrosszabb esetben a rövidnadrág zsebében is elfér. Sokan ellene vannak a hátizsáknak, de egy jó minőségű tatyót meg lehet szokni. Nyilván akkor sem lesz ugyan az mint táska nélkül, de nagyobb túrákat necces megoldani nélküle.

    StLui: Szerencsére nekem ez most nagyon jól sikerült, pedig nem bringáztam sokat mostanában és itt elég sokat mentünk, gyakorlatilag egész nap reggel fél 11-től este fél 6-ig. Elfáradtam, de másnap már nem fájt semmim. Simán lenyomtam volna még egy napot.

    Térdem és könyököm már nekem is sérült, ezekre figyelnem kell, mert nem 100-as egyik se. De a súlyzós edzések, gyógytorna, porcerősítő tabletták, hyaluron injekciós kezelések elég jól megerősítették.
    Bár a súlyzós edzéseim pár hónapja szünetelnek, újra kéne kezdeni, mert érzem, hogy fonnyadok el, meg kezdek belesedni megint. :)

    Én itthonról foglaltam bringát, a facebook-on szereplő telefonszámon el lehet őket érni, név alapján félretették nekem.

    Atos23: Pár éve benne vagyok a kerékpáros szakmában, persze nem saját bolttal, hanem alkalmazottként. Mérnök végzettséggel és tapasztalattal nekem kicsit fura, hogy inkább ezt csinálnád. Talán a saját szakmádon belül kéne másik állást nézned. Persze én nem akarlak lebeszélni, ha neked eltökélt szándékod, hogy inkább a kerékpárokkal foglalkoznál, vágj bele, ha ez tenne boldoggá, de azért elmesélek pár dolgot. A kerékpár szervizes meló egy nehéz fizikai munka, persze nem úgy nehéz mint mondjuk egy vaskohó mellett dolgozni az acéliparban, de azért nehéz. Azt felejtsd is el, pláne kezdőként a szakmában, hogy majd szép kis, minőségi kerékpárokat fogsz bütykölgetni. Leginkább az ótvar szutykokat kell szerelni, berohadt csapágyakat bontani. Egy húzós nyári nap után a seggeden fogod venni a levegőt, azt garantálom! :D Persze ahogy gyűjtöd a tapasztalatokat, egyre inkább fogsz tudni megcsinálni komolyabb bringákat, meg ugye ha alkalmazottnak állsz, komolyabb tapasztalat hiányában nem is fogják rögtön rádbízni a jó melókat, drága gépeket, ehhez idő kell. Ez amúgy egy nehéz kenyér, tudom, hogy a nem szakmabeliek azt gondolják a kerékpár szervizesek/boltosok olyan drágán dolgoznak, hogy egy ilyen bolt maga az arany tojást tojó tyúk, meg elképzeli a sok okos, hogy az új bringákon is egy valag haszon van, de ez sajnos nem így van. Nagyon kevés olyan boltos van ma Budapesten, mondjuk úgy, hogy kb 1 kezemen megszámolom, aki mondjuk kifejezetten sok pénzt keres. A szezon kb áprilisban indul be és nagyjából október végéig tart. A többi hónapban csak vegetálsz, mi ezt megoldjuk télen a sível, sőt, az tulajdonképpen a fő profil, de aki egész évben bicóbolt, annak a szezonon kívüli hónapok kín keservesek. A rezsik magasak, szóval ezt nagyon át kell gondolni. Szerintem ha saját vállalkozást akarsz akkor két értelmes út van, vagy a mostani melód mellett megpróbálsz a szabadidődben vállalni szereléseket egy kis pince jellegű, viszonylag alacsony rezsijű kis műhelyben. Egy alkalmazott így is kelleni fog, de nem kell nagy árukészlet, nem kell nagy beruházás az egészbe. A lényeg, hogy jó helyen legyen a műhely. Ez akár még jövedelmező is lehet. A másik meg ennek a szöges ellentéte, egy prémium szintű, komoly kerékpár bolt és szerviz, ahol nagyjából minden van készleten. Ehhez viszont minimum kell egy 50-100 milliós összegnek a számládon lennie, amit erre tudsz fordítani. Amit nem csinálnék, egy középszerű, sablon bringabolt. Abba csak a pénz megy bele, de pénzt kivenni soha nem fogsz. A hasznodat elviszi a rezsi, télen meg mínuszba mész és saját zsebből kell finanszírozni mindent. Az ügyfélkörrel ne foglalkozz, ha van egy műhelyed egy jó helyen, szereted és érted is amit csinálsz, az emberekkel jófej vagy, nem akarsz senkit átverni, jól és gyorsan megcsinálod a bringákat, lesz ügyfél kör is, akár még több is mint szeretnéd. :) Én is gondolkodtam nagyon sokat ezen, hogy saját vállalkozás kéne, nem más szekerét tolni, de nem merek belevágni. Lakáshitel a nyakamon, nem ugrálhatok, ha vállalkozni fogok, akkor valószínűleg teljesen más irányban, olyan vállalkozást ami egész évben pörög. Pl valami kis vegyes bolt. És akkor még az átlag magyar kerékpárosról nem is beszéltem. :) Az is megér egy misét, tisztelet a kivételnek, de a többség azt hiszi, hogy a bringázás ingyen van. Ami azt jelenti, hogy akár 2000 ft-on húzza a száját, miközben a 300 ezres legújabb teló van a kezében és úgy gondolja, hogy a pincéből előkotort, rozsdás, pókhálós bringát, de szotyiért újjá varázsolod, mert hát ez csak egy biciGli. :D Meg amikor azt mondod, hogy a legolcsóbb, már használható, normális minőségű felnőtt kerékpárod 80-120 ezer ft akkor azt a választ kapod, nem szó szerint, de kb ez a lényege, hogy te lehúzós köcsög, nekem nem versenyzésre kell a bringa és csak melóba járni napi szinten, meg hétvégén az erdőbe túrázgatni akarok. Ezzel is együtt kell élni, ebben a szakmában, ami sokszor nagyon nem könnyű.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák