Hirdetés

Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz dqdb #5391 üzenetére

    Attól, h pogózik a gép (amit szemmel alig látok) még nem haladok lassabban ugyanolyan pedálfordulat mellett.
    A szálkás izomzat amennyire én tudom az állóképességhez és dinamikához jön jól, de nagyobb áttételben nagyobb nyomatékot kell kifejteni, amihez izomtömeg kell szvsz. Nem?

    Még nem jöttem rá, h lánctányér alatt az elsőket vagy a hátsókat értitek? :B (Elől "lánctányér", hátul "lánckerék"? Ez esetben a nagyobb az nehezebb.)
    Szintén úgy tudtam, h outin nagyobb áttételek vannak, mint MTB-n, h tudjon haladni.
    Szóval ha csak az áttételezést nézzük, nekem előnyben kéne lenni mászáskor.
    Már ha jól tévedek.
    Ehhez hozzá jön az ő nagyobb kereke, ami megint csak kisebb nyomatékot jelent ugyanolyan erő mellett.
    A súly se számít bele, ha fordulatszámokról beszélünk, az ott jön a képbe, h én meghalok, ő meg kényelmesen megy. :C Bár kb +10 kg lehetett közöttünk erős becsléssel (nálam volt hátitáska is), ha a testsúlyokat nem nézzük - ránézésre azonos termet. :)

    (#5394) whiskey
    Az átlagot ne nézd, eleve nem tudom az időmet, csak hasraütöttem (vmikor 12:15 után indultam és vmikor 16:30 előtt érkeztem haza, menet közben legalább fél órát ha pihentem/nézelődtem itt-ott, de lehet többet is)
    Szóval ez az átlag amit mondtál, kb mászáskor állja meg a helyét (de csak mert egyszer-kétszer leszálltam tolni. :P ).
    Eleve a rettenetes fokozatban mentem olyan 13-15-el jó nagy pedálfordulat mellett.
    És outis barátom kb 16-17-el.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák