Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Toomy

    senior tag

    válasz szki #36347 üzenetére

    Köszi!
    Igaz már rég aludnom kellene, de ide is belököm még életem legnagyobb embert próbálóbb tekerését.

    Első kör végén a csippes bójáknál ráfékezett a felvezető autó az előttem levő "SASI" ráfékezett keményen én meg alsó kormány fogásban voltam és mire eszméltem 35-40-el ráfutottam, majd balra kivágódtam és jött a "mesés esés". Karcolás nélkül megúsztam a hatalmas esést :) De hülye voltam mert nem néztem át a bringát a verseny hevében és rápattantam majd a 2. tekerésnél felcsavartam a váltómat és szét is tört, ami egy küllőt is elszakított. Úgy gondoltam a váltó miatt itt a vége, de magyar barátaink mondták, hogy nem adjam fel hanem csináljak egy fixit és tekerjek amennyit tudok. Pótkerekem szerencsére volt. Nagy nehezen sikerült összehozni egy 52/17 -es fokozatot, mert a láncot 2 helyen is kellett görbíteni, ugyanis az is elhajlott. Majd jött életem legkeményebb 100Km-e. :) Még így is előzgettem embereket és közben a magyar sporttársaknak újságoltam, hogy 1sebességessel tolom. Mire az egyik kedves kolléga megjegyezte, hogy Neki van egy 105-ös váltója. A 120-adik km-nél nagy nehezen sikerült felrakni és beállítani. Igaz görbén állt mert a konzol is elgörbült. A következő körökön 2x leesett a lánc, mert a patent szemet állandóan piszkálgatta a váltó a nagy tányéros használatnál.Oriási szerencsémre mind a két láncszétbomlásnál rajta maradtak a szemek! Utána már nem volt több technikai probléma :) 500km-ért mentem, de amikor kiderült 400-nál hogy van még 8órám akkor át terveztem a napot és mondom megpróbálom a 600-at. Nehezen, de sikerült :) Az elején a 100km-es fixi az keményen megtépázott. Mindezek ellenére képtelenség lett volna az első 3-ba bejutni, mert az egy másvilág. Nem állnak meg csak amíg a kezükbe kapják az ételt és a bringán esznek 35/36-os tempo mellett! A 3. pl. az idei RAAM 6. helyezettje volt. Mindent összevetve nagyon jól sikerült részemről a verseny, mert a sírból jöttem vissza és sokan a csodájára is jártak. Remélem találok majd az esésemről képet, mert nem kicsit volt látványos :) A táv 60-70%-át egyedül tekertem! Amikor lehetett próbáltam rácsatlakozni a csapatos vonatokra :)
    Hát röviden ennyi, ha valami kérdés merülne fel akkor holnap megpróbálok válaszolni :K
    Most már tényleg alvás van...

Aktív témák