Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morpheus

    tag

    Üdv.

    Egy komoly problémával kerültem szembe aminek a megoldásához szeretném a tudásotokat kérni

    Jó előre leírom, h fika nem kell, csak válasz a problémára

    Megpróbálom minnél érthetőbben bár elég nehéz :)

    A lényeg:
    Keretekkel dolgozom (nem táblázatok, hanem keret)
    Az oldal index.html 3 fő keretből épül fel
    (itt ugye van egy index.html ami tartalmazza a másik 3 html-re vonatkozó infókat amiből lényegében összetevődik az index.html) (ezek legyenek 1.html, 2.html, 3.html)
    namost az index.html egyik kerete (tegyük fel a 2.html) tehát az egyik al html tovább van osztva további keretekre (2a.html, 2b.html, stb...) de ezek már nem a fő index.html-en belül vannak osztva hanem magában a 2.html-ben
    Ennek az egyik keretében mondjuk a 2a.html-ben van egy link, ami ugye beépül strukturálisan a 2.html-ben ami viszont beépül az index.html-be.

    A problémám az, hogy hogyan tudom azt megoldani, hogy az imént említett link az index.html "1.html" azaz az index.html 1-es keretében nyíljon meg.
    Ha csak simán keret1-ként mutatom meg neki a helyet akkor ugye a 2.html 1-es keretére dobja a hivatkozást

    próbáltam a targetet visszavezetni ../../index.html keret1-re de nem tudtam vagy legalábbis nem bírok rájönni, hogy hogyan lehetne, neten meg nem tudom, hogyan lehetne erre rákeresni

    PLZ HELP
    előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat

    [ Szerkesztve ]

    "Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

  • Morpheus

    tag

    válasz Sk8erPeter #3009 üzenetére

    igaz, igaz

    index.html tartalma:
    <html>
    <frameset framespacing=0 frameborder=0 border=0 rows="113,28,1*">
    <frame name=Keret3 src=szerkezet/logo/logo.html scrolling=no noresize>
    <frame name=Keret2 src=szerkezet/menu/menu.html scrolling=no noresize>
    <frame name=Keret1 src=szerkezet/valtozo/fooldal.html scrolling=no noresize>
    </frameset>
    </html>

    A Keret2-ben található menu.html további keretekre van osztva
    menu.html tartalma:
    <html>
    <frameset framespacing=0 frameborder=0 border=0 cols="1*,750,1*">
    <frame name=Keret3 src=bal.htm scrolling=no noresize>
    <frame name=Keret2 src=menuszerkezet/menu.htm scrolling=no noresize>
    <frame name=Keret1 src=jobb.htm scrolling=no noresize>
    </frameset>
    </html>

    Ezek ugye mind egymásba épülnek és egy szerkezeti egységként jelennek meg egy oldalon, (oldalként)

    szerkezet/menu/menuszerkezet/menu.html-ben van a menu amiben van a link
    tegyük fel van ott egy PH link ami a prohardver.hu-ra mutat és azt szeretném, hogy ha rákattintok akkor az az index.html 1-es Keretében nyíljon meg

    "Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

Új hozzászólás Aktív témák