Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezdő laikus

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni, darálót keresek négyszemélyes indukciós Brikkához. Nem tervezek szintet váltani, csak egy jó darálót keresek, ami nem sokkal nagyobb, mint a mostani késes valami, aminél még a bolti darált kávé is szebben fő le. Kézit nem szeretnék, és itt jön a problémám: a méret. Nem találtam jónak tűnőt a késeshez hasonló méretben. Tudnátok ajánlani kompakt, kényelmesen használható elektromos darálót (nem akksist), ami kiszolgálja a Brikkát?

    Keresgélés közben találtam egy érdekes modellt ismert gyártótól, amiről meglepően kevés információt találtam. Ez a Graef CM252 (link), ezzel van esetleg valakinek tapasztalata? Nekem még ez is túl nagynak tűnik, de ez nem kizáró ok.
    Tchibo-s daráló is felmerült a méret miatt (20e most a webshopjukban), de ténlyeg nyitott vagyok, legyen tartós, kényelmessen használható, és kompakt - amennyire lehet.

    Köszönöm a segítséget!

  • kezdő laikus

    csendes tag

    Köszönöm, hogy írtál, irtatok! A továbbiakat nem csak neked írom, próbálok kevés hozzászólással boldogulni. Amatőr vagyok, és úgy érzem nem lettem okosabb a válaszok alapján (ezzel nem minősítek senkit és semmit, helyzetleírásnak szántam). Azért kérdeztem itt, mert a Brikkát is itt találtam, amihez most keresek propelleresnél jobb darálót. Úgy tudom a Brikka nem igényli az espresso finomságát, ezért reméltem, hogy fogtok tudni ajánlani tapasztalat alapján árban és tudásban ehhez passzoló őrlöt, ami nem kerül a kávéfőző árának többszörösébe. Ez tényleg vakvágány?
    Megnéztem a szintén ajánlott Normcore-t is: nem vagyok biztos benne, hogy tud egyszerre egy főzéshez szükséges kávét darálni, és úgy látom itthon nem is kapható. Kézit csak akkor vennék, ha nem találnék megfelelő elektromosat.
    Valaki megírná röviden hogy a Tchibo daráló (link) miért nem ajánlott? El tudom engedni ha van rá ok, de az árát, méretét és a két év garanciát figyelembe véve érdekel hogy miért nem érdemes ilyet venni, ha nem presszó a cél. Ilyen okból említettem a Graef belépőjét is, bár ez nagyobb mint amit szeretnék, de nem zártam még ki.
    Szívesen látok és megköszönök minden tippet, véleményt! :R

Új hozzászólás Aktív témák