Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djgeg

    őstag

    válasz mis69 #346 üzenetére

    Legjobb tudásom szerint a KATAmeg a költségelszámolás (előállítási költség) nem igazán jár kéz a kézben. (nem lehet költséget elszámolni)
    Ha ÁFA körösről beszélünk akkor az előállítási költség ÁFA-ját szembe állítod az eladási oldalon fizetendővel és a különbözetet kell kell befizetni.

    A példádból viszont az látszik, hogy nagyobbak itt a gondok a megértésben.
    450*0,27 = 121,5 Ebből nekem az jön le, hogy a 450Ft a példádban a nettó ami 571,5Ft bruttó
    (450+121,5 = 571,5)
    Erre 328,5 Ft al folytatod ami 450-121,5.....
    Márpedig ha a 450 Ft az Bruttó akkor az nettó az 354 Ft (354.33+95.67=450)

    Ez már nem "alapvető adózási kérdés", hanem inkább matek.
    Ennek tükrében és gy egyébként is inkább azt ajánlom, hogy keress egy könyvelőt inkább...

    Amúgy
    100+27=127
    450+127=577

    ÁFA szempontból van 27 kiadási és 127 bevételi oldalon. Ennek a különbözete 100 így pl havi ÁFA bevaláskor szépen levonod és fizetsz majd 100-at (Vagy visszaigényled ha később "keletkezik" több ÁFA kiadási oldalon mint a bevételin), de nem vagyok könyvelő így lehet rossz terminuszokat használok (mit hova "könyvelsz")., de nagyjából így van.

    Szállítási költségen is ugyan ez a logika. Mivel csomagolóanyag/humán erőforrás stb költséged is van amúgy így szépen rá kéne tenni valamennyit arra amennyiért a futárcég tényleg elviszi azt. A logika ÁFA szempontból ugyan az, költség szempontból (adó alap csökkentés) viszont KATA nem a te vállalkozói formád, ha csak valami ne változott vagy én vagyok tájékozatlan, mert eddig úgy tudtam (és ezt hallottam mindenkitől), hogy pont ez a legnagyobb hátránya a KATA-nak (Költségek nem elszámolhatóak adóalap csökkentésre)

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

Új hozzászólás Aktív témák