Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolás

    addikt

    válasz Somatom #5571 üzenetére

    Ja, na olyat ne várj. Beszólás megy, meg a lapítás.

    Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

  • Somatom

    veterán

    válasz Somatom #5571 üzenetére

    Szép esszé, csak a lényeg maradt ki. Ugyanitt tartottunk a multkor is. Inkább elengedtem a témát.

    "és majd azzal is mész tovább"

    A rendőr nem büntethet jóslatok alapján. Nem tudhatja, hogy mivel megyek majd tovább. Itt a "megyek" szó is tisztázandó. Vezetek, vagy utazok majd tovább? Persze, sokmindent sejthet a rendőr. De, egy dolog valamit sejteni, és egy másik dolog azt bizonyítani. Továbbá, még mindíg nem válaszoltál arra a kérdésre, hogy mi a különbség a 45 -ös pihenő, és a szabi első 45 órája között. A kéthetes szabimat sem tölthetem a fülkében úgy, hogy más vezet, és én be sem dugom a kártyámat? Ha ezt megtehetem, akkor tehetem akár azon az autón ülve is, amit egyébként munka közben vezetek? Ha a váci utcában sétálgathatok kártyával a zsebemben, akkor egy parkolóban is piknikezhetek egy kamion platóján. Jogilag mi a különbség a két helyszín között? Ha nincs jogszabályban meghatározva, hogy milyen messze kell töltsem a szabadidőmet az általam vezetett járműtől, akkor semmi különbség sincs. És akkor még a mélyebb aspektusokba bele sem merültem. Pl. abba, hogy az én lakcímkártyámban konkrétan az szerepel, hogy "lakcím nélküli". Na, akkor most hol is lakom?
    Nem azt írtam, hogy a rendőr nem fogja kiszabni a büntetést, hanem azt, hogy ezzel az ügy nincs befejezve. Pl. ha a kártya a zsebemben volt az ellenőrzéskor, akkor még megtehetem, hogy felhívom a céget, és vázolom a szitut. A cég oszt/szoroz, és ha úgy dönt, hogy megéri neki, akkor hétfő reggelre kiküldhet egy másik sofőrt, aki továbbviszi az autót. Ez utólag símán bizonyítható, és onnantól máris megáll a turistáskodásról szóló sztorim, ami alapján a cég megfellebbezheti a bírságot.

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Új hozzászólás Aktív témák