Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • psybu

    csendes tag

    válasz XPA #381 üzenetére

    amit írtál, az szerintem röhej.
    a programozói fizetés 150 nettónál indul. és még ez is a napi 1-2 óra effektív munka, a többi ''kávészünet'' kategória. (más kérdés, hogy minden munkáltató azt nézi, hogy mennyi fizetést kell adnia, nem az ár/teljesítményt)
    bár most elgondolkodtam, hogy az általad vázoltak valami féle új trendet testesítenének-e meg (vagyis vastag bőr a munkáltató arcán, vékony pénztárca a munkavállaló zsebében), vagy csak nagyon rossz helyeken keresgélsz.. 180 bruttó az nevetségesen kevés.

  • psybu

    csendes tag

    válasz efge #380 üzenetére

    ha mondjuk nem ügyvezető igazgatónak vettek fel most embert, hanem a te beosztásoddal egyező kaliberű pozícióba, akkor kérjél emelést. nem?
    arra ne várjál, hogy majd odamennek hozzád, hogy munkád elismeréséül ők kezdeményezzenek ezen a téren. ha rajtuk múlik, bizony ennyit fogsz keresni míg nyugdíjba nem mész!
    komolyan nem értem, mindenki csak morogni tud, közben meg rovázik kiállni a saját érdekeiért, mert ''úristen, mi lenne, ha emelést kérnék''..
    ha elszántan adod elő, akkor is ki lehet kalkulálni, hogy a helyedre valószínűleg fel kell venniük mást, annak nulla céges tapasztalata, stb, és egyáltalán nem lehetnek biztosak abban sem, hogy ugyanannyiért elvállalná. ez kétoldalú dolog, amennyire függ a munkáltatótól a munkavállaló, legalább annyira függ a munkáltató is a munkavállalótól. persze mindenki örül, mint majom a farkának, ha talál egy helyet, ahol hagyhatja, hogy majd kizsigereljék.
    vadkapitalizmus, és elsősorban magunknak köszönhetjük.

Új hozzászólás Aktív témák