Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jhonny06

    veterán

    válasz Revolit #33012 üzenetére

    Sajnos a lakosság nagy része még mindig ott tart, hogy a nettó 300k egy jó fizunak számít. Ha azt nézem, hogy Budapest lakossága 1,7 millió fő, akkor az, hogy kb. 580k ember keres legalább nettó 500k-t, az nem túl jó. Tekintve a jelenlegi albérlet árakat, ez egy normális megélhetést biztosító összeg, de nagyjából ennyi.

  • Qtya123

    őstag

    válasz Revolit #33012 üzenetére

    Én nem tudom mit gondoljak. Korábban említettem, hogy elkezdtem nézegetni munkákat. Kissé burokban voltam, mert 14 éve vagyok ugyanazon a helyen, jó (volt) a munkarend, 24 órás felügyeleti és koordinációs munka repülőgépekkel kapcsolatos területen (nem légi irányítás).
    Nagyon más irányba nem nézelődtem ezalatt a 14 év alatt, hobbiból kamionozok néha, így egyedül arra a területre van rálátásom, plusz a buszosokra és mozdonyvezetőkre látok rá ismerősök által.

    Anno mérnök informatikusként végeztem, de a mérnöki terület áll közelebb hozzám. Elkezdtem ez irányba nézelődni. Olyan fizetések jöttek szembe néha, hogy nem tudtam sírjak, vagy nevessek. Eddig úgy látom ezek alapján, ha nem multi, akkor a maximális vicc kategória az egész...
    Csak az utolsó kettő a példa kedvéért:
    - MÁV, diagnosztikai mérnök (helyazonosítási rendszerek fejlesztése, térinformatika, jeladók, diagnosztika, mindenféle feladat, angol középfok szóban és írásban): bérnek kezdéskor br. 440-et tudnak adni és MÁSFÉL ÉV után br. 680-at. Még jó, hogy a telefonban elmondták ezt, így nem raboltuk egymás idejét. mondjuk az államat a földön kellett keresni.
    - 20 éve jelen lévő kis- max közepesnek mondható méretű budapesti Kft, Projektmérnök (helyszíni felmérés és méretezés, ötletelés a speciális szerkezetek esetén, kapcsolattartás az ügyfelekkel, árajánlat, CAD-ban az elemek megtervezése és utána a gyártásra kiadása és velük kapcsolattartás, a telepítés koordinálása): br. 740 (tehát még 500 sincs a nettó), cafeteria nincs, évente 1-2 havi bónusz.

    Ezek mérnöki fizetések? Ennyit keres a BKV buszsofőr is. Kamiont meg hagyjuk is. Nettó 500-at az kap annál a kamionos cégnél, ahova én ugrok be, aki 14-22:00 közötti napi fix munkaidőben 2 raktár között szállít át, egymástól 10 km-re és naponta 3-5 közötti kanyar van. A tényleges munka neki 2-3 óra. (jó az tény, ő nem nettó 500-ra van bejelentve, de a BKV sofőr az teljes bejelentés)

    Multinál is voltam, ott normálisabb bér volt, csak a bejárás lett volna problémás, nem akarok naponta összesen 2-2.5 órát munkába járásra szánni.

    Szóval engem ez meglep, aztán lehet ez volt mindig a valóság, csak én nem láttam. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák