Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M.Úr

    tag

    válasz djgeg #2583 üzenetére

    azt az élet stílust amihez itthon szoktam kint 2500 EUR alatt nem tudom hozni (inkább 3000)

    Ejha, akkor igen pazar körülmények között élsz! Bár én csak a bécsi árakat ismerem... Én kijövök havi 1000 euróból. Ez a "fix" költség: kaja, rezsi, lakhatás. Jó kaják (minden nap éttermi), lakást egyedül bérlek a város legközepétől 3 km-re, jó környéken. Szóval a fizetés fele megmarad kütyükre, ruhára, autóra, utazásra, bulira, nyaralásra stb... és még ott a 13-14. havi fizetés. Kevés magyar ember költhet el szabadon havi 300k forintot...

    Azért az az átlagos 39.000 EUR os Bécsi fizetéshez képest nem kiemelkedő

    Miért is kéne kiemelkedőnek lennie? 2 év tapasztalattal még kezdőnek számítok, az átlagfizetésben meg benne vannak azok is, akik 20 éve űzik az ipart. Itt a tapasztalattal arányosan nő a minimálbér (amit egyébként szakmánként adnak meg), és fontos megjegyezni hogy nincsenek az ordító különbségek a szakmák-pozíciók közt, mint Magyarországon. Itt ha mondjuk menedzser vagy egy középvállalatnál, legjobb esetben dupláját, de inkább másfélszeresét kapod egy átlagos dolgozó fizetésénél. Míg Magyarországon (főleg vidéken) a menedzsment szemrebbenés nélkül eltesz 4-5-10x annyit, mint az "átlag paraszt". Persze itt is van ilyen prémium, olyan prémium, ami elsősorban a főnökségnek jár...

  • axioma

    veterán

    válasz djgeg #2583 üzenetére

    Na ezt a "vannak jo oldalak es forumok" reszt tudnad legalabb peldalozni?
    Spec. esetem van, ferjjel, 2 gyerekkel elso idoben biztosan egyeduli kereso leszek, azt kene tudnom, hogy hol eselytelen ezt megcsinalni mondjuk itthoni panellako szintjen. Igaz, en senior kategoria vagyok, de sokkal masabb egy fore szamolni, mint negyre, foleg tanittatassal, tb-vel stb. is.
    Egyelore infogyujtes idoszakban vagyok, egy ev mulva lesz igazabol esedekes.

  • #24334592

    törölt tag

    válasz djgeg #2583 üzenetére

    ismeros viszont bevallalta es koppant. Otthoni netto 500k huf-s fizujat cserelte le egy netto 8ezer frankos fizura es bizony rosszabbul el mint 4 eve :DDD

    (#2599) M.Úr: izlesek es pofonok, felenk a ketkezi melosok kapnak 5ezer frank netto-tol felfele. IT-s arcok netto 8-10, kozepvez. 15 (de ezert hajtani kell mint allat, hetvegen is, private life 0). Felsovez szinte nincs ralatasom, de gyakran cikkeznek az ujsagok rola, hogy sokszoros szorzo. Volt egy nepszavazas, hogy hozzak 12x-esre a legkevesebbet es a legtobbet kereso szorzojat, de le lett szavazva...Lehet viszonyitani :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák