Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz GeeForGolf #18009 üzenetére

    Lehet én értettem félre a diszkurzust, de tényleg abból indultam ki, hogy itt most a felmondási időről beszélgetünk...

    Egyébként pedig hosszú felmondási idő alatt is lehetsz "beteg", ha éppen interjúra kell menned, és igen, ha olyan penge vagy, akkor fognak rád várni. Aki betegszabival nem tud visszaélni, az is keressen másik dokit vagy legyen életrevalóbb.

    Mondom ezt úgy, hogy én ezzel még nem trükköztem, de a két kezemen és két lábamon lévő ujjak kevesek lennének ahhoz, hogy megszámoljam hány esetet hallottam ismerősöktől az elmúlt években...

    Én nagyon ritkán jutok el német orvoshoz, mert általában egészséges vagyok, de még azokban az esetekben is csak 1x volt komolyabb bajom, ami legitim betegszabira jogosított (szerintem.)

    Ehhez képest minden más esetben egyből azzal kezdte a doki, hogy akkor 1 vagy 2 hétre írjon ki. Én meg mondtam, hogy lófaszt, adjon IGAZI gyógyszert (az itt nagyon nem szokás, mindenki bele van buzulva a kamu homeopátiába), mert

    1. néhány napot bemondásra elfogad a munkaadóm
    2. több az adminisztráció a betegszabival, mint amennyit ér
    3. igazából qrvára nem vagyok kisegítve a betegszabival, mert akkor tényleg otthon kell ülnöm, és az nekem nem pálya, főleg ha "egyben vagyok" és nem a halálomon

Új hozzászólás Aktív témák