Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz ghodyl #17 üzenetére

    Hobbbyt-nak is címezve:
    A fenti leírás szerintem eléggé semmitmondó, "más egy TV"... miért lenne más? Ha az is, kellene valami konkrétum, ne csak megérzésre legyen más.

    A te hsz-edben már szerepel 1-2 konkrét dolog de ezt sem értem. Konkrétan kikapcsolhatóak a legtöbb TV-ben az utófeldolgozás funkciói, kb. minden, és ez 15 éve így van. Nekem az akkori LCD TV-m is tudta azokat ami mellett lehetett normálisan monitorként használni, annyi, hogy akkor még azért keresni kellett a leírásokban melyik mit támogat. De röviddel azután azért elég általánossá váltak.
    1. Utófeldolgozás off: eleve PC mód is szokott lenni a TV-kben ahol a menü 90%-a kiszürkül a 15 és 8 éves TV-m ben is.
    2. Addicionális de fontos dolog, hogy az input lag is lecsökken a feldolgozások kilövésével, ez is mutatja, hogy nem igazán marad semmi a háttérben.
    3. Van a tipikusan pár darab aktívan maradt képbeállítás: élkiemelés, kontraszt, stb... ezek is nullázhatóak... de ez pl. monitorról sem ismeretlen, ezeket ott is lehet állítani, lehet pl. élkimelt, monitorként vacak képet gyártani...
    4. Átviteli mód: 0-255 vs 16:235 vagy az említett 4:4:4 a tipikus TV-s 4:2:2/0-hoz képest. Szerintem ez is megvan 99%-ban a TV-kben.

    Innentől pedig akkor nem értem a dolgot, hogy "más". Anno az 1:1 pixel mapping volt a kulcsszó ami elég egyértelműen jelzi, hogy mi történik a kapott jellel. Ez a kifejezés már kikopott de most is ennyiről van szó, a többi extra ami kilőhető, letiltásra kerül, ill. az átvitel/adatkonverzió még ami egyértelműen eldönthető hogy történik. Talán egy dolog van ami kevésbé definit, hogy milyne pontosságú a feldolgozás, LUT-ok kezelése... de erre sem látok rossz példákat. Sőt, sokszor szerintem TV-ben ez is jobb mint átlagos monitorokon. (Ahogy előbb futott bele szerintem az ember pár évvel ezelőtt 10 bites panelekbe is TV-nél, mint monitornál. Talán most is általánosabb TV-knél elnézve a teszteket, mint monitoroknál.)

Új hozzászólás Aktív témák