Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ProgServ

    újonc

    válasz Balinov #2811 üzenetére

    Félisten úr!
    Fent vagyok a LinkedInen, Németországból írtak már, hogy nem-e megyek.
    Hát elég érdekes volt, mert a némettől (a nyelvtől a németekkel semmi bajom, precíz népség) kiráz a hideg.
    Naponta vannak új kapcsolatok akik jelölgetnek innen onnan ahol eddig dolgoztam, néha ismeretlenek is.
    2 hete csináltam csak meg kb a profilom, néztem hogy na ennek meg mi értelme van, csupa HR-es (őket is útálom), aztán rájöttem, hogy nem. Mert volt munkatársak, vagy az adott cég igazgatója is bejelölt. :)
    Csak találok valami értelmes szobát..ha lesz lóvém akkor meg érdekes dolog, hogy azért a lakások sincsenek olyan borzasztó áron. 600 euróért már van a belvárosban pici garzon. Plusz rezsi.
    Van barátom kint USA-ban, ő gy pici garzonért 1100 eurót (dollárt) fizet, amit ittohn 40 000ért osztogatnak.
    AMúgy 2 hónapja Ausztriában tengetem a napjaim családosan....aranyosak itt az emberek segítőkészek,deee komolyan idegesít mikor bemegyek a boltba és mindent ilyennagyonhosszanlehetcsakelolvasni....és míg nálunk mindent 4-5-6 nyelven írnak le..akár egy üdítős döbözra is, itt csak németül.
    Valamit értek németül...nem sokat, de borzalmas. Na meg azért ez az ország nem az IT országa. ezért megyek innét, mert se a nyelvet nem értem, se nekem való munka nincs, pedig önmagában mint jó hely annak aki jól beszél németül, és van...bármilyen munkája. Mert nagyon szép a környék, tiszta, jó az időjárás, normálisak az emberek...csak ez nem az én világom. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák