Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz lugosi #264580 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy a B20-as, tehát 800MHz-es, 4G takarékosabb mindenképp a 3G magasabb frekijei és előnytelenebb modulációival szemben, ezt árnyalja még, hogy kinek hol milyen térerő adatik, tehát adott esetben akár lehet fordítva is a dolog egy magasabb frekis 4G-vel szemben, de ezt latolgatni ma már okafogyott (3G off). Az EDGE energiaigénye nagyságrendekkel szolidabb az előző kettőnél, igaz, kevesebbre is hivatott (ez még nem okafogyott, 2G marad). A logikát értem egyébként, letöltésnél van szerepe ennek a fajta mérlegelésnek, amúgy előnyösebb az EDGE, hiszen a nem forgalmazó üresjáratokban is kapaszkodnia kell hálózatra a telefonnak, akkor meg már a kevesebbet kérőre tegye ezt. Kevesebbet forgalmazol, ez eleve kímélőbb és kevesebb igénybevétellel is néz szembe a készülék/akksi aktív és idle értelemben is az adatátviteli sajátosságok okán. Hát ezek az előnyök. A 3G-n való pingjavulás meg a gyakorlatban sehol nem jelentkezik érzékelhető pozitívumként telefonon (aki online gamermobilkodik, annak lehet, de az meg eleve nem ilyen szinteken mozog), ami számít, hogy korlátozva vagy-e csomagilag.

Új hozzászólás Aktív témák