Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szatocs

    őstag

    Már megint bajban vagyok viszont. Nézegettem ismét egy pár tesztet, és az a vélemény alakult ki bennem (megint), hogy lehet, hogy nincs is szükségem i5-re. Jó helyen írom le, tudom, de hátha egyet értetek velem, vagy éppen cáfoltok.

    Nem akarok flame-elni, csak leírom, hogy miért:
    - leginkább játékra lenne használva a gép
    - a tesztekből sok esetben az derül ki, hogy inkább a vga az, ami meghatározza egy játék futását
    - másik kiszemelt egy am3 x2 555BE lenne, amiből az alaplap+cpu+memória trió kb 30k-val lenne olcsóbb, ennyit meg talán nem ér meg az i5 többlete, ha játszok a gépen. Az 2 magos ugyan, de ki tudja, hogy most van-e már szükség, vagy mikor lesz a 4 magra.
    - Full HD felbontásnál (aki konyít hozzá) mi számít nagyon? Gondolok itt filmre is, és játékra is.
    Amire gondolok, hogy filmnél cpu számíthat, játékban meg vga jobban, cpu is kicsit, de ha nem így van, írjátok. :)

    Kérdés, hogy mit nevezünk vga kihajtásának, a kihajtás csak cpu órajeltől függ-e, meg a satöbbi.
    - - -
    Fejlesztéshez viszont most mindenképp új alaplapot kell vennem, ebből a szempontból mindegy a két foglalattípus. Várható, hogy a közeljövőben menne lentebb szerintetek az i5 ára? Mert akkor egyértelműen az lenne.

    [ Szerkesztve ]

    === Szatocs ===

Új hozzászólás Aktív témák