Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MuldR

    tag

    Sziasztok,

    Lenne egy hatalmas problémám nem tudom valaki látott-e már ilyet és tudna-e segíteni.
    Sikerült venni egy i3 10100-ast. Egy Asrock H410ac-ben van 2x8 GB 3000MHz DDR4 ADATA XPG GAMMIX D10 Rammal és egy Kingston A2000 M2 SSDvel.

    iGPU-val van hajtva, a Samsung U28E570D 4K-s monitorommal tökéletesen megy. HDMI-n 4K-ban röcc nélkül játsza a videókat.
    A Samsung SW2333 Full HD monitoron HDMI -> DVI átalakítóval tökéletesen megy. WOT-ot is viszi 110 FPS-el lowon.
    Szóval szép lenne az élet, de a gép sógoromé, neki viszont egy Samsung S24D300 monitora van.
    HDMI-n rákötötte, tökéletesen ment 4 órát, majd elsötétült a kép.
    Azóta bootnál bejön az ASrock logó, elkezdenek a windows loading pöttyök karikában menni majd fekete képernyő. A win 10 közben simán megy, ha átdugom a másik monitort ott látszik, hogy minden rendben, csak ezzel a 24-es monitorral nem működik, vagyis csak a boot screen megy. Próbáltam azzal a HDMI kábellel is amivel az én 4K-s monitorom ment, szóval nem kábel gond.

    Driver: Próbáltam az Asrock oldalán lévővel, az Intel oldalán lévővel (a legújabb stabillal, a beta nem volt hajlandó fölmenni) és ráfrissítettem a Windows updateből is. Egyikkel sem megy.
    Az eredeti driver amivel elindult pár órát az azt hiszem a Win10 gyári volt. Azt gyanítom amikor sógor otthagyta a gépet rámehetett valami update és az már nem szerette ezt a monitort.
    De miért? Egy sima, 3 éves ledes 1080p@60 HDMI monitor. :W

    Ha valaki tudna segíteni megköszönném. :U

  • MuldR

    tag

    válasz arabus #837 üzenetére

    Nem, utána átállítottam. Az SW2223-on full HD. Utána tettem át a 24-esre. Menet közben kihúzom bedugom, a 23-ason tökéletes a 24-esen nincs kép. Mint írtam először volt. Szóval nem az a baj, hogy 4K ban maradt. FullHDra állítva vitte el, ment is 4 órát majd fekete képernyő.

  • MuldR

    tag

    válasz jeni #839 üzenetére

    Az előző gépével reggel 8-tól este 10-ig hajtotta. Konkrétan reggel bekapcsol este ki.
    D-sub és HDMI van a monitoron. nincs átalakítózva Alaplapi HDMIből megy a monitorba közvetlenül. Az átalakító a teszt 23-as monitoromon van, amivel működik.
    Nem hiszem, hogy "beragadt" felbontás lenne, mert azt is megcsináltam, hogy a 23 teszt monitoron 1024x768-ra raktam a képet és utána átdugtam a monitort. Így sem ment. Visszadugtam a 23-as teszt moncsit és azon még minidig 1024x768 volt. Egyébként ki/be dugásnál csilingel a gép, vagyis felismeri az új eszközt.
    Azt elfelejtettem, hogy a samsung oldaláról a monitor drivert is feltettem és a Win10 az S24D300-at írja ki mint display. Szóval az is megvan.
    Apropó nem csak az ASrock logó, az UEFI is tökéletes a 24-es monitorján. A Win10 betöltéskor jön a fekete képernyő.

    Igen tudom, nem szép dolog átdugni menet közben, de kényszerűség volt. :(

    Közben felhívtam és azt mondja amikor a laptopot rádugta HDMI-n azzal is működött a 24-es monitor. Csak az i3 10100 iGP -vel nem. Vagyis az is csak win10 alól nem, mert UEFI jó.

  • MuldR

    tag

    válasz jeni #841 üzenetére

    Ez egy friss gép, friss install Win10-el.
    TV-t nem próbáltam rádugni, de ugye másik 2 monitorral ment.
    Időzítőnek nincs ideje, ASrock logó után 5 sec, elindulnak a windows betöltő pöttyök, majd újabb 3-4 sec és már sima fekete képernyő.
    Amikor a kábeleket átdugtam éreztem, hogy langyos a monitor, de nem jobban mint az enyéim szoktak.
    VGA-val majd jövő hétvégén tudok átmenni kipróbálni, de ki akarom.

Új hozzászólás Aktív témák