Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Achill3uS

    veterán

    válasz akoska07 #1558 üzenetére

    nem gondolom, hogy a delidtől kevesebbet érne, egy jó cpu delidelve még jobb. aki hardcore felhasználó akár lég,víz vagy extrém vonalon értékeli a jó procit és ha te nem majd ő megcsinálja azért az extra xxx mhz-ért teis tudod :K de jaja, jól belenyúltál, nekem nem kis enerigám és pénzem van egy kb hasonló prociban. és még ezeket sem hívnám goldennek. az az 1.30-1.40v között 5G hwbotprime szint. :D

    Mert nekem meg pont az a tapasztalatom,hogy egy erősebb lapban mindig jobban mentek a procijaim.

    eddig nekemis, amit írtam kizárólag a skylake-es tapasztalataimra igaz.

    "De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

  • hdekakas

    senior tag

    válasz akoska07 #1558 üzenetére

    Ha degradálódik is a proci, mit jelenthet a gyakorlatban: 10 év helyett 9,5 év alatt nyiffan ki. Az már érdekelje az akkori gazdáját. :) Én igazából még senkit nem is hallottam, akinek tönkrement a procija normál használat alatt. Volt akinek a táp füstölte el, ismerősi körben is lap, táp, vga stb romlott már el, proci még sosem.
    3770K procimat is +0.1v-tal az ajánlott fesz felett használtam, azóta már eladtam, aki megvette, az is eladta.
    Én a 4790K-t próbáltam anno több féle lapban. Több procit, több lapban. Minden proci ugyanakkora fesszel ment minden lapban.

    Mikloss: Adaptívval nem próbáltam, de fix fesszel igen, és úgy is annyit kér. Gondolom akkor adaptívval sem érné be (jóval) kevesebbel. Nálam jól viselkedik az offset.
    4,7 GHz-hez 0.110v -al kevesebbel is beéri, de a 4,8-hoz már nagy lépcsővel ugrik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák