Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz cadeyrn #95281 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm az infókat. Szintén T400, 8GB RAM, 0-24-ben, Windows + VMware Workstation alatt Linux. A kérdésedre válaszolva azért van szükség a dokkolóra, mert sajnos nincs elég USB portom, a beépített 3 darab USB portból 1 ki van törve. 3 darab külső USB HDD van rákötve + 1 USB flash drive ReadyBoost-nak. Végül azért döntöttem a dokkoló használata mellett, mert az további 4 USB portot ad.
    A CPU undervolting bevezetésén gondolkodtam már, de még nem mélyültem el a témában.
    A problémám az volt alapvetően, hogy a CPU fan nem bírja a 0-24-ben történő pörgést :F Azt el tudom képzelni, hogy a T400 és T400 között is lehetnek különbségek a CPU venti típusát tekintve, de úgy tűnik eddig én nem voltam szerencsés ilyen tekintetben :)
    Egyébként a említett külső ventis trükk bevált, ~46-48C fokos a CPU úgy, hogy közel egy hete egyáltalán nem kapcsolt be a CPU fan.

    - Első harmad az eredeti CPU hőmérséklet úgy, hogy a CPU fan ki van kapcsolva (58-63C)
    - Második harmad akkor, amikor a CPU fan működik "BIOS" üzemmódban (42-45C)
    - Harmadik harmad pedig külső ventivel úgy, hogy a CPU fan ki van kapcsolva (~46-48C)

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel: Bélabácsi

Új hozzászólás Aktív témák