Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok, lehet h láma kérdés, és nem is feltétlen thinkpades, de nem tudom hol feltenni: lehet az, hogy egy laptop belassul? nem egy ismerősömtől hallom, hogy azért keres új laptopot, mert a régi belassult. vagy azért nem vesz használtat, mert az előző (használt) laptopja is belassult. az újak meg gyorsak.
    amennyire én tudom, egy laptop nem lesz lassabb, mint újkorában.
    belassulni max a rajta lévő operációs rendszer tud. a registry összekuszálódása a sok fe/le telepítéstől, a merevlemez töredezettsége, a hdd/ssd elöregedése (de ez cserélhető), a koszolódás miatti rossz szellőzés következtében fellépő melegedés lassíthatják az oprendszer működését.
    de maga a laptop be tud lassulni? idővel kilazulnak a ramok? vagy a prociból elmegy a kompresszió? vagy mi az a belassulás?

    az apropót az adja, hogy családunk egy hölgy tagja inkább dupla árat fizet egy új laptopért, mint egy ugyanolyan teljesítményű thinkpadért, amit javasoltam. és az ok csak ennyi: ha használt, akkor az már biztosan be van lassulva. az ő régi laptopja (t61) is belassult már. :F

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák