Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz HSM #73280 üzenetére

    :DDD

    BIOS-ban egyszer beállítottam balanced-ra azóta nem szórakoztam ezzel. Mindkét gép esetében. A PM-ben szoktam játszani vele...

    A hőszenzoros téma meg hát...ez van. Ha pontatlan, akkor pontatlan...

    A T7500 is 35W-os bár jelenleg alul van feszelve, van mellette egy NVS140. Amikor nem volt alulfeszelve, akkor sem nyomott ki magából ilyen meleget mint a T530. Bár erre magyarázat lehet, hogy a google szerint az 5400M is 35W TDP-vel rendelkezik. Ami a 35W-os CPU i5 3320 mellett....hát durvább mint a 10W-os NVS140...meg a T7500 együtt ez belátható.

    Ok. Az intel filozófiája jogos. A lehető legtöbb idő minimális terhelésen... Ezzel csak egy a baj, hogy időben jól behatárolt szakaszra alkalmazható. Ha megy folyamatosan valami ami 60% terhelést produkál akkor is beturbózza 3,2 Ghz-re...de én tudom, hogy ez még 5 órán keresztül így lesz és nem lesz gyorsabb...
    Ilyenkor egy megoldás van. Kézzel szépen átállítom. Szóval nem halok bele... :)
    Csak jó lenne ha szolgáltatás szinten lehetne az ilyen igényeket kezelni... De szerintem belehalnának egy szögegyszerű kezelőprogram írásába, ismerve a driver támogatási hajlandóságukat...

    A profilos változtatást nem tudtam, hogy 100-ra visszaállít...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák