Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shtml

    őstag

    válasz bociusz #558 üzenetére

    Bocsáss meg, de szerintem teljesen téves a gondolatmeneted. Ha megfigyeled a belinkelt speedtest-eredményeket, akkor látható, hogy a letöltéstől eltérően a feltöltés sokkal kevésbé ingadozik és legtöbbször eléggé megközelíti a lehetséges maximumot, leszámítva természetesen a hálózati overheadet (naná, a legtöbben letöltenek, nem pedig fel). Ha az E220 a 7.2-es firmware-ekkel tudná az 1.45 Mbit/s HSUPA-t (feltételezve persze, hogy az adott helyen már működik a HSUPA), akkor igencsak valószínűtlen, hogy a 4-szeresére növelt elméleti sávszélesség csak annyira legyen elég, hogy 10-20 kbit/s-mal megnövelje a maximális gyakorlati sávszélességet.

    Én inkább azt a következtetést vonom le, hogy a hálózati overhead sokszor az általad becsült 13%-nál kisebb.

    Edit: A fenti gondolatmenetemet igazolja az a tény is, hogy már a 3.6 Mbit/s-os eredeti firmware-re is legtöbbször 340-360 kbit/s feltöltést mértem. Pedig akkor még az elméleti lehetősége sem volt meg annak, hogy az E220-am kihasználja az esetleg már működő HSUPA-t.

    [ Szerkesztve ]

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Új hozzászólás Aktív témák