Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • plaja

    csendes tag

    válasz Slax #226 üzenetére

    [link] ezen az oldalon azt írja a srác, hogy -99-101 dBm-es térerőssége volt a saját antennával, egy 6 dBi-s omni-directional antennával -85 dBm lett, egy másik jobb antenával -75 dBm lett a térerőssége. Nálam (messze vagyok a toronytól) -85-89 dBm ezzel kb. 1,5MBit/s sebességet produkál a speedtest, a jobb a vétel akkor max. 2,4 Mbit/s. Azt hiszem nekem sem ártana egy antenna. :((
    Te is kb. hasonló adatokra számíthatsz külső antennával. Minél nagyobb a jel erőssége annál nagyobb lesz az átviteli sebesség. Ezért van az, hogy sokan panaszkodnak az alacsony átvitelre, közben az a modemuk rossz helyen van, vagy távol vannak a toronytól és külső antenna kellene. A rádiós átvitelnél (ez igaz a wifi-re is) az átviteli sebesség nagyban függ a jel erősségétől. Ahogy csökken a jel erőssége, úgy csökken az átviteli sebesség is, hiába mondják 3,6 (vagy 7,2) Mbit/s-nek, ezt csak jó térerő esetén lehet elérni.
    Egy kérdes: Hogy tudtad megmérni a voda jelerősségét? Én csak a saját jelemet (voda) tudom mérni, de szükségem volna a t-mobile jelerősségére is. A tárcsázó programon (VMC Lite) kiírja milyen jeleket lát még, de nem írja ki a jel erősségét. Te milyen tárcsázót használsz?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák