Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz python1 #347 üzenetére

    Nagyon óckodtam én is tőle, de fizetett htpc fejlesztő barátaim magán gépeikben AMDznek évek óta, számtalanszor összevetették a régi intelekkel (i4xxx is bezárólag) és ezeket még vitte az amd multimédiában.

    azért még várnék pár hetet, mire összehallgatjuk, nézzük az új szériás i3al a régi A10esemet.
    amdnek két nagy baja van, melegszik, mint ökre, másik meg h csak windows megy fel rá könnyedén.

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

  • Patice

    nagyúr

    válasz python1 #347 üzenetére

    Ha XPenology a cél, akkor állítólag azért, mert a rendszer a HDD-kre települ gyári esetben. Xpeno esetén ugye nem gyári hardverre rakod a szoftot, így jelentős sebességnövekedést okoz az SSD. Azt olvastam, hogy a DSM webes felülete is sokkal pattogósabb, fürgébb, gyorsabban reagálóbb lett, ha SSD volt az első kötet/lemez.

    Nekem azért kell az SSD, mert virtualizálni akarok a szerveren és a virtuális gépeknek is jót tesz ha SSD-n vannak, legalábbis a rendszer. Pl. XPeno-t tervezek futtatni egy MS Hyper-V-n, ami egy natív hypervisor ugye, amit pont arra találtak ki, hogy az ember VM-eket futtasson rajta.

    Ha nem akarnék ennyi mindent kipróbálni, akkor már simán telepítettem volna natívan a vasra az XPeno-t. Próbálgatni akarom a különféle DLNA-s szervereket, meg több szerver OS egymás mellett, akár natívan, akár virtuálisan, stb.

    Ja, és ha a rendszer(ek) egy SSD-n vannak, akkor device passtrough-val át tudom adni a virtuális gépeknek a fizikai merevlemezeket, úgy, így csak az adott VM rendszere fér hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák