Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz Gabesz84 #50977 üzenetére

    Normaidőket, óradíjakat írtak? Pontosan milyen alkatrészt/anyagokat írtak az ajánlatba és milyen egységáron?
    Érdemes 3-4 környékbeli szerviznek is írni, kérni a tételes ajánlatot.
    Garancia miatt eleinte nem nagyon tudsz mit csinálni, de azért meg kell psizkálni, mert a lehúzás magasfoka jön ki.
    Ha nem "gyári" olajat akarnak rádsózni, akkor milyenre szerződtek? Annak mennyi szerintük litere? Ha te viszed beleteszik? Legyen mondjuk durván 20 ezer az olaj, 3500 a szűrő. Honda gyári szűrőt ennyiért tudod megvenni. A kettő együtt nem lehet több 45 percnyi normaidőnél, az 10ezres óradíjjal ugye nem lenne egy tízes, ezért minimum 1 órát biztos fel szoktak számolni. Átvizsgálás mondjuk 20 perc.
    De a szabályozott, szabványos lehúzás ott kezdődik, hogy pollenszűrő csere 12 perc normaidővel van. Basszák meg, a teljes művelet max. 1 perc, de én általában 30 másodperc alatt szoktam cserélni. Levegőszűrő cseréje is akkor 2 perc(!) ha először csinálod, és még nem tudod melyik fület milyen erővel kell kipattintani. Amúgy max. 1 perc. Persze mondhatod, hogy csak rendeljék meg a szűrőt, és majd te beleteszed, de erre ők mondhatják, hogy akkor azt nem írhatják be cserés alkatrésznek, és akkor garancia ugorhat. És mivel a normaidő mondjuk 20 perc, azt nekik akkor is ki kell számlázni, ha 2 percen belül cserélik ők is.

    Szóval én sokallom a 65-öt. Nem márkaszervizben normál óradíjakkal, általad vásárolt hozott olajjal kijön max. 30-ból. Ennyi a különbség kb, hogy elmondhasd, hogy garanciálisan szervizelt autód van.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • hdanesz

    senior tag

    válasz Gabesz84 #50977 üzenetére

    Nekem az első szervíz 36ezer ft volt. 10.gen. Civic 1.0 turbo.
    Levegőszűrő, pollenszűrő, olajcsere (gyári olaj) és szűrőcsere. Kb. 2órán keresztül tartott a művelet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák