Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz JoolsNOS #46794 üzenetére

    Erről jut eszembe. Lidlis töltő.
    Kollégám meg haverok is vettek. Láttam nagyjából hogy tölt. Rátették az akksira, mutatta a feszültséget, elég alacsony volt, nem csepptöltést igényelt hanem rendest. Elindult a töltés, felment a névleges töltőfeszültségre, majd kikapcsolt és nézte a feszültségesést. Amikor határérték alá esett, újra elkezdte felnyomni, majd felső határon abbahagyta, és megint csökkent a feszültség. És így tovább. Ez ugye legalább 2-3 Volt ingadozást lüktetést adott az akksira,az meg nem szerencsés. Ez számomra azért fura, mert a Ctek eredeti az nagyon lassan, és a programban leírtak szerint emeli a feszültséget és változtatja az áramerősséget is. De a névleges töltőfeszültséget tartja akár órákig.

    Másik esetben egy erősen kisült akksit már a lidlis töltő el se kezdett tölteni. Behozta melóba, reggel rátettem a Ctekre, és az délután munkaidő végére pont feltöltötte, szépen a programjai szerint.
    Nekem a kocsiban legalább hetente megy ugye amikor megyek vele, folyton tölti a generátor. Ha én ráteszem akkor a programokon nagyságrendekkel előbb végigfut.

    Tehát csak azt akarom mondani, hogy nem mondom, hogy a lidlis aldis rossz, csak annyit, hogy erősen korlátozott a működése. A Ctek meg valóban a legjobb intelligens töltő, és bizonyított, viszont nem véletlenül kerül annyiba amennyibe :)

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz JoolsNOS #46794 üzenetére

    Attól függ mit veszel bele. Újként a Japanparts kb 45k egy Hella vagy Bosch kb 75-80k. De sztem érdemsebb felújítani a meglévőt...

    #nincsbennetarcsi

Új hozzászólás Aktív témák