Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz RR-13 #17238 üzenetére

    A szövegmezők max. hossza is érdekes:

    user: 50 karakter (minek, sose volt ennyi, szerintem senkinek, és 8 karakter)

    pass: 14 karakter (és 6-ra van szükség LOL)

    Ami nekem szinte sötét éccaka ezzel kapcsolatban. Az online kártyás fizetés kb. technikailag hasonló lehet egy banki átutaláshoz.

    Van ez a cikk:

    [link]

    Megbízások aláírása CIB Bank Online internetbankon

    Ez a rész a Pay gombbal, ahol a leírás szerint 3 adatot is bekérhet a token. Ha ezt "FIZETÉSRE" szánták eredetileg, akkor miért nem lehet ezt használni az online bankkártyás vásárlások hitelesítéséhez IS?

    első beviteli mezőjébe írja be a felületen is kiemelt számlaszám / telefonszám utolsó 4 számjegyét

    Lehetne akkor bankkártyaszám vagy mittudomén. (leteszteltem, lényegében minden szövegmezőbe max. 8 számjegy írható, nem tudom hány szövegmező van, de a 8. bekérés után abbahagytam a random irkálást)

    második beviteli mezőjébe írja be a felületen is kiemelt, küldeni kívánt összeget

    Akkor tehát mehetne az összeg is, meg nem tudom mit szoktak még ilyenkor SMS-ben küldeni, nem fizettem mostanában. De rakat adatot be lehetne pötyögni ezek szerint és ha jól látom minden további mező opcionális.

  • .tnm

    addikt

    válasz RR-13 #17238 üzenetére

    Bocs, de a két faktorból az sms már maga a második lenne. Az első "faktor" a CVV/CVC kód. Szóval most vagy 3 faktoros van előírva, vagy túlbuzognak. (Ugyanúgy, ahogy mindenhol máshol a két faktoros azonosításnál az első egy jelszó, amit a felületen adsz meg a második pedig valami olyan, ami egy másik csatornán és jó esetben [a naív elképzelések szerint] másik készülékre érkezik meg.)

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák