Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz LucifeI2 #147 üzenetére

    Hol lenne érdemes számlát nyitni, ha elég sok ilyen küldföldi tranzakcióm lenne.

    Akkor talán érdemes lenne devizaszámlát nyitni valamelyik banknál és arra fogadni a dollárjaidat.

    Dombornyomott kártyát is szeretnék csináltatni, internetes vásárlás céljából,

    Nem sok értelme van, ha csak netes vásárláshoz kell. Inkább csináltass internetkártyát. 4 bank ad ilyet: OTP, CIB, Erste és MKB.

    Én a magam részéről a CIB-et javaslom, mert az OTP-nél csak drága havidíjas számlacsomagokban adnak webkártyát, sima lakosságihoz vagy juniorhoz nem jár. Az Erste-nél meg feszt telefonálgatni kell a telebankba, hogy a kártya időzáras limitjét a vásárlás idejére feloldják. Gondolj bele, gyakori vásárlásoknál ez borzasztó idegesítő, ráadásul nem ingyenes. Nem mellesleg: az Erste devizaárfolyamai rettentő szarok!

    MKB-nál díjcsomagtól függetlenül 600 Ft éves díjért adnak Visának megfelelő netkártyát. Minden csomaghoz kérhető.

    CIB-nél 800 Ft éves díjért vagy 0 Ft-ért, díjcsomagtól függően. Mindegyikhez kérhető.

    CIB, OTP és MKB mind külön kártyaszámlát ad a kártyákhoz, vásárlás előtt átvezeted az összeget a kártyaszámlára, aztán fizetsz.

    Ha kifejezetten dombornyomott kártyára fáj a fogad, ahhoz általában kell nyitóösszeg (20-50-100-150 ezer Ft, banktól függően) vagy jövedelemigazolás vagy számlamúlt. CIB-nél 3 hónap után feltételek nélkül igényelhető, de az éves díja így is 3500 Ft, más banknál 4000 vagy 3000 Ft/év. Ha ellopják vagy visszaélnek vele és le kell tiltatnod a letiltási díj 5 vagy 10 ezer Ft/alkalom. A hitelkártyák még drágábbak: még magasabb éves díjuk van és rettentő sokba kerül a kp.felvét, amit természetesen még kamattal is megterhelnek. Magyarán a hitelkártyákat kifejezetten vásárlásokra találták ki azoknak, akiknek amúgy is van elég pénzük ahhoz, hogy az adott hónap vagy periódus végén a költött összeget vagy annak egy részét kamatmentesen visszafizessék.

    Ezeken kívül vannak még elektronikus betéti kártyák is, amelyek internetes elfogadása kártyatípustól függ: A Maestro és Mastercard Electronic kártyákat egyáltalán nem fogadják el a külföldi website-ok. A dombornyomásmentes Mastercardot kibocsátó banktól függetlenül mindenhol elfogadják neten. A Visa Electron elfogadottsága pedig attól függ, hogy a kibocsátó bank engedélyezte-e a netes tranzakciókat a kártyán vagy sem.

  • cocka

    veterán

    válasz concret_hp #149 üzenetére

    dombornyomott $-os visa kártya 15$/év.

    Ami lényegesen olcsóbb, mint a forint alapú. Szerintem a 3500 Ft még csak köszönőviszonyban sincs a 15 dollárral.

    Egyáltalán mi a jó francra szednek 3500 Ft-ot éves díj címén, mikor a sürgősségi kártyapótlásokra külön díjat szednek és az utas- és balesetbiztosításra is külön kell éves díjat fizetni. (3490 Ft CSUPÁN :DDD )

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    válasz chop #152 üzenetére

    Szerintem az ilyesmi max. 3 munkanap. Mintha OTP bankfiók nem lenne minden utcasarkon. :D Budapest bank meg azért khm..

    Ha nekem fizetnek, ilyenkor szoktam kérni a delikvenset, hogy lehetőleg abban a bankban fizesse be, ahol a számlámat vezetem, hogy azonnal jóváírják.

  • cocka

    veterán

    válasz stangli #154 üzenetére

    Ha OTP-snek kell a pénz, akkor bemegyek a legközelebbi OTP-be és ott befizetem. Ennyi.

    Azonnal a számlán van a pénz, nem kell várogatni.

  • cocka

    veterán

    válasz Ariadne #157 üzenetére

    Elszámolásilag mindegy, sajnos a CIB a Mastercarddal és a Visával is dollárban számol el.

    Ez nem igaz. Eddig így volt, de változtattak. Azóta Visa csak dollár elszámolású, az MC pedig dollár és euró elszámolású.

    képzeld, már jártam olyan helyen ausztriában, ahol nem fogadták el se a mastercardot, se a visa electront, csak és kizárólag maestro-t fogadtak volna el.

    Ausztria ilyen szempontból rugalmatlan. Más országra még nem hallottam panaszt.

    Anno Londonban meg a maestro-t nem fogadták el sehol.

    Ez a kevésbé meglepő.

    Ez jó hír.

    Látod? Erről írtam. Egyszer euróban fizettem és euróból konvertálták forintra egyből.

  • cocka

    veterán

    mondjuk ez jobb mint az OTP 500Ft-ja...

    Halkan mondom, hogy már 750 Ft.

    ez OTP-nél 100 Ft...

    Volt régebben. Bankon belül most 110, kívül pedig 180 Ft és most szigorúan csak a netbankban leadott megbízásokról írok.

    "eseti megbízási"

    Ez egyszeri banki átutalás.

    + az ATM-es pénzfelvétek, mert azért azt is szoktam.

    Ha nem OTP-s vagy, akkor a kp.felvéteket jobb, ha elfelejted. Illetve inkább nagyobb összegeket vegyél fel. Ahol lehet, fizess kártyával.

    149 ft-ért a hülyének is megéri ingyen utalgatni...

    Hajlamos vagy elhallgatni a feltételeket. Ha x összegű jövedelemátutalás érkezik rá, ami még nem is elég, mert még kell 2 netbankban leadott vagy csoportos beszedési vagy állandó vagy eseti átutalási megbízás.

    Az átváltási árfolyamaik viszont tényleg nem a legjobbak.

    Hát erről csak annyit, hogy amit a CIB átváltási árfolyamok címén rabol tőled, azt az OTP belecsempészi a havi díjakba. Meg netbankért is felszámolnak havi díjat? Hát bekaphatják. CIB-nél senki nem fizet a netbankért.

    Közben ki is számoltam, ebben a hónapban 1270 Ft-ot vontak le, pedig ez még Junior számla

    Nem elektronikus számlacsomagod van véletlenül? Ott van ilyen magas havi díj, bár ezt egyelőre sehova se tudom tenni, mert az új NET csomag havi díjai vagy 600 vagy 1299 Ft, a régi elektronikusé pedig 1300 vagy 1390 Ft. A Junior számlának meg nincs számlavezetési díja. Régebbi ügyrelekkel fizettetik a 450 Ft-os éves kártyadíjat.

  • cocka

    veterán

    válasz kew #168 üzenetére

    de ahhoz meg nem adnak dombornyomott karit, ha jól láttam.

    Képzeld olyan aranyosak, hogy adnak. Ráadásul 3 hónap után nincs igénylési feltétel. Ha csak az nem, hogy meg kell fizesd a 3500 Ft-os éves díjat. Diákként még devizaszámlád is lehet. A Mastercarddal tudsz fizetni. Azonkívül ha lopnak és teszel feljelentést a 10 ezer Ft-os letiltási díjat elengedik. Bár lehet jobban járnál egy euró alapú devizaszámlával, amihez kérhetsz euró alapú MC-t.

    Viszont nem tudom mennyire lesz probléma, hogy a CIB-es kártyákon még mindig nincs chip. Bár amíg forgalomban vannak mágneskártyák Európában vagy egyáltalán, addig a külföldi elfogadóhelyeknek is toleránsabbaknak kéne lenni, nem mindjárt az első kanyarban áttérni csak chipkártyát elfogadó pos-ekre.

  • cocka

    veterán

    válasz kew #170 üzenetére

    a 10 ezer Ft-os letiltási díjat elengedik

    Illetve a felét engedik el. :D

    a CIBEZZ Számlacsomaghoz kapcsolódó Visa Electron, CIBEZZ Visa Electron, vagy CIBEZZ MasterCard Unembossed főkártyával kártyánként havonta kettő saját vagy belföldi ATM-ből történő készpénzfelvétel díjmentes. CIBEZZ Számlacsomaghoz kapcsolódó dombornyomott főkártyával havonta egy saját, vagy belföldi ATM-ből történő készpénzfelvét díjmentes.

    Ebből következik, hogy cibezzhez is rendelhető dombornyomott kártya, de csak 1 ingyen felvét van, ellentétben az elektronikus kártyáknál adottal.

    "és külföldön egyaránt"

    Ahol van POS terminál illetve online kapcsolat a bank és az elfogadó hely között. Imprinteres elfogadó helyen nem fogsz tudni fizetni. A dombornyomásmentes Mastercarddal nem lehet imprinteres helyen fizetni. Internetes és telefonos vásárlásoknál viszont elfogadják.

    Imprinteres: értsd: Nincs közvetlen kapcsolat a bankkal a tranzakciókor vagyis limitektől és rendelkezésre álló egyenlegtől függetlenül a terhelés sikeresnek minősül. Maga a tranzakció úgy néz ki, hogy odaadod pl. a taxisnak a kártyád, lehúzza az imprinteren, a kártyaszámod rákerül egy önátírós bizonylatra, amiből egy példány a tiéd, egy pedig az eladóé, ezt viszi a bankba.

  • cocka

    veterán

    válasz kew #172 üzenetére

    Így már az is érthető, miért kell x ezer ft-nak lennie a számlán a dombornyomott kari igényléséhez.

    Nem ez az oka, hanem az, hogy a dombornyomott kártyás vásárlásoknál nagyobb a kockázati tényező. Ezért a bank egyfajta biztosítékként vagy egy nagyobb nyitóösszeget vagy jövedelemátutalást vagy óvadékot kérhet. Ez igazolja, hogy egy esetleges offline tranzakciónál is lesz az ügyfélnek kellő fedezete a számlán.

    sok helyen lenne manapság olyan terminal, ami nincs online kapcsolatban a bankokkal, vagy tévedek

    Van szép számmal. Amerikában meg főleg. Vagy olyan helyeken, ahol túl költséges lenne beruházni egy POS-re pl. sarki vegyes bolt, fodrászat stb..

    Visa és MasterCard közül melyiket érdemes kérni?

    Ha forintszámlád van, akkor a Visa konverziója minden esetben: idegen deviza -> USD -> HUF
    A Mastercardé eurozónában: EUR -> HUF Eurozónán kívül: idegen deviza -> USD -> HUF

  • cocka

    veterán

    válasz kew #174 üzenetére

    én annyira nem lelkesednék az 53500 Ft-os befizetésért. Új ügyfélnek 50 ezer + az éves díj. :D
    Bár kölcsönkérheted, ha van kitől. ;)

  • cocka

    veterán

    válasz lorcsi #185 üzenetére

    Na én pontosan az átutalási díjak miatt váltottam. 110 és 180? Nem buli.

    Azonkívül, ahol a felnőtt csomagok bármelyikében nem ingyenes a netbank szolgáltatás igénybevétele, az nálam felejtős.

    Nálam ezek jöttek számításba: számlavezetés, bankkártya, netbanki átutalás, kp. felvét, sms és netbank.

    Ha ezek közül a számlavezetés és az átutalás meg a netbank ingyenes, már jó helyre kerültem. A bankkártya egyszeri éves díja szerintem kibírható. A kp.felvétről kezdek leszokni. Sms meg csak a kártyás dolgokról jön, ami elég olcsó.

    Szóval mikor bereklámozzák, hogy ingyenes bankkártya háát.. Inkább kifizetem azt az évi 1500 Ft-ot, mint folyamatosan vonják a számlavezetési díjat a semmire.

  • cocka

    veterán

    válasz szeva000 #187 üzenetére

    A CIB-et javaslom, de mindenki maga tudja.

    Ha leveszed róla a teljes fizetésed, akkor hogy vásárolsz neten? Most akkor külföldön személyesen akarsz vásárolni vagy külföldi webshopokból akarsz vásárolni itthonról? Nem mindegy.

    A neten keresztüli átutaláshoz netbank kell, na meg egy átutalásnak nem sok köze szokott lenni a bankkártyához.

    Most akkor ugorj neki még egyszer a hsz. írásnak és mérlegeld a kártyaválasztáskor a következőket:

    1. Hajlandó vagy-e magas éves díjat fizetni a kártyáért és vállalod-e az esetleges letiltáskor a magas letiltási díjat?
    2. Jársz-e külföldre és hajlandó vagy-e ott is használni a kártyádat? Ha jársz hová jársz? Eurozóna országaiba vagy azon kívülre?
    3. A netes elfogadóhelyek kb. 97%-a nem magyar, tehát akkor egy netes fizetésre is használható kártya kell neked, ami nem feltétlenül kell, hogy dombornyomott legyen. Az 1. miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    válasz szeva000 #190 üzenetére

    Akkor szerintem kérj CIB internetkártyát. Egy sima elektronikus kártyával, külföldre meg vigyél casht. :D

    De mindenki maga tudja, én nem szólok bele, csak leírtam, hogy én ezt tenném.

  • cocka

    veterán

    válasz szeva000 #192 üzenetére

    de van olyan köztük ami csak visa és mastercardot fogad el...az nem gond ilyenkor????:S

    Erre találták ki az internetkártyát. Az Mastercardnak felel meg a neten. Nekem eddig még nem volt vele gondom. De elfogadják a dombornyomásmentes Mastercardot is.

    De vigyázni kell, mert cnps (card not present) tranzakciókból is van online meg offline. A netes elfogadó helyek többsége online módon terheli a számlád. Az offline azt jelenti, hogy nincs fedezetellenőrzés és a beállított limiteket is túllépheted, sőt negatívba is mehet az egyenleged. Még sose fizettem ilyen site-on, de el tudom képzelni, hogy a telefonos megadás helyett a cég egy weboldalon kéri a kártyaadatokat, talán még SSL titkosítás sincs, csak a nyilvántartás miatt kell a szám. Ebből következik, hogy egy offline tranzakció sokkal kockázatosabb.

    De ha részletesen érdekel olvasd el ezt: [link]

    Na lényeg az, hogy az internetkártyával még eddig mindenhol tudtam fizetni a neten.

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    válasz szeva000 #195 üzenetére

    Ott is ezt fogják mondani.

    Íme az ominózus mondat, amit fentebb próbáltam ecsetelni:

    Additionally, some merchants do not use electronic authorization at all, in which case the transaction cannot be completed as well. For these two reasons the card is unusable with a small minority of Internet, telephone and postal stores.

    Magyarul az internetkártya kizárólag online cnps tranzakcióknál megy.

    Az offline tranzakciókhoz minden esetben dombornyomott kártya kell. De mivel külföldre úgy sem viszel bankkártyát, ezért erre nem lesz szükséged. Az interneten, meg mint a fenti mondat is írja nagyon kevés az offline netes elfogadóhely. És nem győzöm hangsúlyozni, hogy az offline terhelés az nem olyan hú de biztonságos. Jobb az, ha minden tranzakció elektronikus engedélyeztetéshez kötött és azonnal látod a zárolt tételt és max. az egyenleged erejéig költhetsz, nem csak napok múlva látod.. esetleg mínuszba szívva az egyenleged.

    Mondjuk az a kereskedő, aki ma a weboldalán offline módon terheli a kártyát szvsz elbújhat. Ha azzal szembesülsz, hogy minden jó beállítás, limit és egyéb dolog ellenére nem működik az internetkártya az adott weboldalon, akkor azok 100, hogy ily módon terhelnek. Vagy csak szimplán ignorálják a magyar kártyaszámokat, ezen valószínűleg a dombornyomott kártya sem segít.

    Külföldi szállásfoglalásnál meg repülőjegy rendelésnél előfordulhatnak offline terhelő oldalak.

  • cocka

    veterán

    válasz gaben #197 üzenetére

    Mi lenne, ha elolvasnád a díjszabást? :DD

    Benne van. Július 28-tól fog 190 Ft-ról 220 Ft-ra változni. Az első bármely belföldi ATM-ből 0.

  • cocka

    veterán

    válasz gaben #198 üzenetére

    Benne van a díjszabásban, hogy mennyi a CIB-nél a felvét.

    Ami azt illeti nemrég változtathattak logót, mert gyanúsan nem így nézett ki a korábbi. Valami Intensa Paolo vagy mi a görcs az anyabank.

    [link]

    Egyébként 100 Ft sajátból, és 250 Ft idegenből.

    GIRO: [link]

    Ez a bankon belül és bankon kívülre is vonatkozik?

    Bankközi átutalás Szerinted? :)

  • cocka

    veterán

    válasz kew #203 üzenetére

    az első két kpfelvétel ingyenes.

    HA elektronikus kártyád van. De mivel neked dombor van, így csak 1.

  • cocka

    veterán

    válasz Sethdobaloah #210 üzenetére

    És az arculatváltásra miért volt feltétlenül szükség?

    Nekem is jobban tetszett a zöld logó. Tudat alatt biztos imádom a sötétzöldet, ezért váltottam OTP-ről CIB-re. De ez most kissé kiábrándító. :D

    A reklám meg a szokásos jópofaság. De csak egyszer lehet rá egy félmosolyt megereszteni. Aláírom, jó reklámot nehéz kitalálni.

  • cocka

    veterán

    válasz Ariadne #224 üzenetére

    Ezt rosszul tudod.

    Mastercard az euró és dollár elszámolású!

    Magyarán, ha eurozónán kívül fizetsz vele, akkor USD-ben számolnak el.

  • cocka

    veterán

    válasz Sethdobaloah #226 üzenetére

    ezt megerősíthetem

    én meg tapasztalom. Viszont amit nem értek az az, hogy egyesek állítják, hogy Raiffeisennél lehet euró számlához euró alapú Visa Classicot kérni.

    Na ez hogy van? A Visa elvileg csak USD-ben számol el nem? :F

  • cocka

    veterán

    válasz concret_hp #228 üzenetére

    Hogyne lehetne.

    Itt nem az a kérdés, hogy milyen kártyához milyen devizanemű számla tartozik, hanem az, hogy a Visa Classic hogy lehet euró elszámolású?

    Magyar kártyáknál 3 féle elszámolási devizanem van: HUF, USD és EUR. Nagy általánosságban kijelenthető, hogy a (magyar MC kártyák) Mastercard (és társai) e 3 devizanemben számolnak el, a Visa (és társai) pedig HUF-ban és USD-ben. Olyanról nem tudok, hogy a Visa euró elszámolású lenne. Max. olyan országban, ahol amúgy is az alapvaluta az euró.

    A kérdés az, hogy ha valakinek van egy euró számlája a raiffeisennél és hozzá Visa Classicot igényelt, akkor bejön-e ez a konverzió, hogyha euróban vásárol: EUR -> USD -> EUR

    Ha más devizanemben vásárol pl. GBP-ben, akkor egyértelmű, hogy GBP -> USD -> EUR

    Két eset lehetséges. A raiffeisen vagy hazudik ill. tévesen informál vagy tudhatnak valamit, mert azt erősen kétlem, hogy meg tudják határozni milyen elszámolású legyen egy kártya ill. nem gondolom, hogy az ő hatáskörükbe tartozik az elszámolási deviza meghatározása.

  • cocka

    veterán

    válasz Ariadne #230 üzenetére

    Aha, de akkor valószínűleg csak az alapdevizákat határozhatja meg szabadon. Vagy EUR vagy USD.

    Mert pl. GBP elszámolású kártyával én még nem találkoztam itthon. Értesítsetek, ha van. :)

    Megszabadulnék a dupla konverziótól, elég azt egyszer is elvégezni. :)

  • cocka

    veterán

    válasz mat- #232 üzenetére

    Persze ez azért van, mert a kártyatársaság csak euróban vagy dollárban tudja elszámolni a nem forint tranzakciókat.

    De az nekem kicsit fura, hogy létezik euró alapú Visa Classic.

    Mert elvileg alapesetben euró számlához igényelt Visa Classic (ami amúgy máshol dollár alapú szokik lenni) esetén így nézne ki a konverzió:

    EUR -> USD -> EUR ami kérdéses: ha euró alapú a Visa Classicjuk, akkor ezesetben nincs is konverzió?

    USD -> EUR itt meg akkor megint nincs?

    GBP -> USD -> EUR és akkor itt meg GBP -> EUR ?

    Szóval nekem ellentmondásos kicsit ez a konverzió téma. Nem tudtok olyasvkit, akinek van eurószámlához euró alapú Visa Classicja a Raiffeisennél?

  • cocka

    veterán

    válasz Tomics #234 üzenetére

    és biztos hogy nem csak 1x fogok kivenni róla

    Nagyon egyszerű. Le kell szokni a pénzfelvételről. Vagy vásárolsz kártyával lehetőleg minél több helyen vagy ha ez nem megy, akkor kiveszel mittomén 10 ezret és költöd, ha már nem kell a maradék befizeted a számlára. Ennek 0 Ft a díja. Több száz db érme befizetése esetén van 2-3%-os jutalék.

    Bankfiókból ingyenes a pénzfelvétel?

    Egyáltalán nem. Sőt sokkal drágább, mint ATM-ből, bár ez is összegfüggő 100 ezres nagyságrendnél már lehet hogy drágább az ATM-ből. Persze attól is függ melyik bank melyik ATM-jéből. Ami fix díjas, ott gyanús, hogy az ATM lesz az olcsóbb. Milliókat úgy sem tudsz kivenni, csak bankfiókban. Ráadásul asszem 2 millió felett 2 munkanappal a kivétet megelőzően jelezni kell, hogy nagyobb összeget akarsz felvenni. Nem tudom ilyenkor a jutik hogy alakulnak de egy 5000 Ft legombolást simán el tudok képzelni.

    De lássuk az OTP bank konkrétumait:

    Készpénzfelvétel pénztárban, forintban (bankkártya nélkül): Junior csomag esetén: 0.6% de minimum 500 Ft
    Bankkártyával: 50 Ft + 0.45% de maximum 2000 Ft mindez OTP ATM-ből: 20 Ft + 0.45% de maximum 500 Ft Idegen bankfiók vagy ATM-ből: fix 500 Ft.

    ne kelljen keresgélni adott bank ATMjét

    Mint említettem, szokjál le az ATM keresgélésről és a kis lóvécskát veszek ki (sokszor keveset) koncepcióról, mert ezzel ütemesen lehet szívni.

    nem tudja vki hogy mennyit vonnak le náluk, érdemes náluk maradni?

    lásd fentebb

  • cocka

    veterán

    válasz #54715584 #236 üzenetére

    kozben valthatsz, ha akarsz en kivartam a valtast, kaptam 3 szamlat

    Ezt csak akkor érdemes, ha jön jövedelem a számlára. Márpedig jelen helyzet szerint, ha nem jön se diákhitel, se semmi az OTP-s számládra és betöltöd a 24-et, automatikusan Tempóra raknak, amire ha nem jön semmi 599 Ft a havi számlavezetési díja és ezért még csak nagy kegyesen vezetik a számládat. Nincs benne a kártya díja, az OTPdirekt díja stb..

    Amire téged átpakoltak az a régi Elektronikus számlacsomag, ilyen már nincs.

    Ez úgy nézett ki, hogy kaptál egy Maestro bankkártyát a sima számlához, egy webkártyát (MasterCard papír :D ) a neteshez és egy megtakarításit bankkártya nélkül.

    van dombornyomott a kulfoldi utazasokhoz

    Ezt még pluszban igényelned kellett az elektronikus számlacsomaghoz, mert amúgy nem jár hozzá. Feltételek egyébként: 5 hónapos számlamúlt esetén 150 ezer Ft letét vagy ha ennyi nincs, akkor 60 ezer Ft jövedelemátutalás havonta. Ezzel azért jelentősen kiszórják azokat akik feltételek nélkül szeretnének dombornyomott kártyához jutni. (mert már van olyan bank ahol lehet ilyet :D ) Máshol se pénzbetét, se jövedelem nem kell, csak az éves kártyadíj, ami OTP-nél röpke 4000 Ft.

    es nemreg kaptam toluk egy AMEX kartyat (bar igazabol nem tudom miert, azt mondtak ez "jar"...)

    Ja ez hitelkártya. De vajon azt is elmondták mennyit kell fizetni, ha nem használod? Mert gondolom a hitelkeret mindig rendelkezésedre áll, ha vissza tudod fizetni mindig időben, akkor ok. De ha nem kellett nem hinném hogy kötelező volt elfogadni. Mindenesetre a hitelkártya mindig magában hordozza a kegyetlen lehúzás kockázatát, úgyhogy kb. kezeld úgy, mintha tüzes vasat fognál és próbálj tőle minél előbb szabadulni. Kp. felvétre ne használd, mert az veszettül drága vele. Vásárolni is csak annyit, amennyit később majd vissza tudsz fizetni. Ha meg nem használod, akkor minek? Mert hangzatos, hogy van AMEX kártyám is? :DDD

    nekem 2 penzfelvet ingyenes, a tobbi az fugg a felvett osszegtol, de 15-20e utan max 100 ft

    Azt elfelejtetted megírni, hogy ennek a havi díja 1300 Ft, kivonattal együtt pedig 1390.
    Ja és 4 OTP ATM-es kp.felvét ingyenes nem 2. Bár ha nem a régi elektronikus csomagod van, hanem az új net, akkor csak 2. És a havi díj sem ennyi.

    ATM-ből konkrétan 0.49% + 49 Ft vagyis 15 ezernél 123 Ft, 20 ezernél meg 147 Ft. Ez kicsit több, mint 100 Ft.

    viszont idegen ATM-bol mar 4-500 a penzfelvet dija...

    Helyesbítek: 750 Ft

    minden szamlan torteno mozgasrol kapok sms-t + a reggeli egyenleg sms

    Azért rendesek, mert az OTPdirekt havi díjat elengedik, de arról nem szól a fáma, hogy Elektronikus csomagban kifizettetik-e vajon a havi 150 Ft-os számla és kártyaforgalmi smsekhez tartozó kontrollüzenetek díját. Ezzel kapcsolatban azt találtam hogy 15 db számlakontroll üzenet benne van a számlavezetési díjban. A kártyakontroll üzenetek havi díjáról nem mond semmit, a további smsek díja pedig még ezen felül van darabonként: 23 Ft ha tés vagy, 26 Ft, ha pannonos és 20 Ft ha vodás.

    Nekem meg ennyi. :U

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    Most pedig hasonlítsuk össze a diákszámlacsomagokat: Amit ajánlok (CIB), amit kérdeztél: Erste és OTP.

    Jogosultságok: Ersténél 14 és 26 év közötti diákigazolvánnyal rendelkező egyén nyithatja. Azt nem tudom, hogy közben ellenőrzik-e a jogosultság meglétét, de az is tuti, hogy sem az OTP-nél, sem a CIB-nél nem kell a diákszámla nyitáshoz fenntartáshoz sem először, sem míg diák vagy igazolni, hogy az vagy. Elég a korod is. CIB-nél 26 éves korig kérhető a cibezz.

    Számlanyitás: mindháromnál 0 Ft
    Nyitóösszeg: mindháromnál 0 Ft
    Számlavezetési díj: mindháromnál 0 Ft

    Eseti átutalás netbankban bankon belül:
    Erste és CIB: 0 Ft,
    az OTP-nél pedig: 0.1% de min. 110 Ft / max. 1100 Ft

    Eseti átvezetés netbankban:
    Erste és CIB: 0 Ft
    (OTP-nél is valószínűleg 0, de Junior számla esetén nincs másik számla, amire át lehetne vezetni)

    Eseti átutalás bankon kívülre (vagy bankközi átutalás) netbankban:
    Erste: 20 Ft, CIB: 0 Ft, OTP: 0.1% de min. 180 Ft / max. 3000 Ft

    Állandó átutalás bankon belülre netbankban:
    Erste: 0 Ft, OTP: 55 Ft, CIB: 0 Ft

    Állandó átutalás bankon kívülre netbankban:
    Erste: 0 Ft, OTP: 110 Ft, CIB: 0 Ft

    Beszedési megbízás bankon belül:
    Erste: 25 Ft, OTP: 45 Ft (távszámlánál 0 Ft), CIB: 0 Ft

    Beszedési megbízás bankon kívül:
    Erste: 40 Ft, OTP: 45 Ft (távszámla 0), CIB: 0 Ft

    Kp.felvét ATM-ekből:
    Erste: sajátból az 1. díjmentes a többi 0.45% + 45 Ft, idegen ATM-nél: 1.1% + 300 Ft
    OTP: sajátból 1 db díjmentes/hó a többi 0.45% + 20 Ft de max. 500 Ft, idegen ATM-ből 500 Ft,
    CIB: havonta 2 (nem dombornyomottal) db díjmentes bármely belföldi ATM-ből a többi 100 Ft, idegen ATM-ből 250 Ft

    Bankkártya éves díjai:
    Erste: bármilyen kártya igényelhető elektronikus kártyák éves díja: 0 Ft, kivéve a dombornyomásmentes MC-t, aminek a díja 2500 Ft, a dombornyomottaké 4000 Ft, a Visa netes kártyáé 600 Ft.
    CIB: bármilyen kártya igényelhető az elektronikus kártyák éves díja 1400 Ft, a CIBEZZ elektronikus kártyáké első évben 0, aztán 490 Ft, a dombornyomottak pedig 3500 Ft-ba kerülnek (ezekhez csak 1 ingyen kp. felvét jár bármely belföldi ATM-ből), az internetkártya éves díja: 0 Ft,
    OTP: Junior számlához kizárólag Junior Visa Electron kártya igényelhető, aminek díja első évben 0, aztán 450 Ft. Dombornyomott és internetkártyát a juniorok nem igényelhetnek csak átszerződéssel.

    SMS szolgáltatások havi vagy üzenetenkénti díjai:
    Erste: kártyaforgalmi üzenetek havi és üzenetenkénti díja: 0 Ft, számlaforgalmi üzenetek havi díja: 200 Ft, az ilyen üzenetek díja pedig: 10 Ft/SMS.
    OTP: Ha Junior Extra csomagban vagy, akkor 180 Ft/hó a kontroll üzenetek díja, darabdíj nincs (kivéve ha te küldöd az smst) Ha Junior Light csomagban vagy, akkor 0 Ft/hó és 11, 13 vagy 10 Ft egy-egy kontroll sms díja.
    CIB: üzenetenkénti díj nincs, csak havi díj van: Számlaforgalmi üzenetek 200 Ft/hó, kártyaforgalmi üzenetek: 25 Ft/hó.

    Netbank és telebank havi díja: mindháromnál 0 Ft

    Számlakivonat díja: OTP: 0 Ft, Erste: 0, CIB: 100 Ft (de a netesről meg a megtakarításiról ingyen küldik)

    WAP-os szolgáltatás csak OTP-nél és CIB-nél van, minden tranzakció díja ugyanannyi, mint a netbankos tranzakcióké.

    Még annyit, hogy netes vásárlásokhoz az árfolyamokról: legjobbtól a legrosszabbig sorrendben: OTP, CIB, Erste

    ATM lefedettség: (legjobbtól legrosszabbig) OTP, Erste, CIB

    Egyéb kérdés? :DD

  • cocka

    veterán

    válasz REDeath #245 üzenetére

    Nem ugyanaz. Az egyik a Visa kártyatársaság terméke a másik meg a Mastercardé.

    A Maestro-t nem lehet internetes vásárlásra használni, a magyar Maestrokat csak online nem cnps tranzakciókra lehet használni. Cnps tranzakciókra nem lehet mivel nincs rajtuk CVC2 kód.

    A Visa Electronok is csak online tranzakciókra jók, de egy cnps tranzakció végezhető vele, mivel van rajta CVV2 kód, ez pedig az internetes vásárlás.

    A Visa Electronnak megfelelő kártya a dombornyomásmentes Mastercard. Azzal lehet neten is fizetni. A Maestroval nem, sőt a Mastercard Electronickal sem.

    De inkább idézek magamtól (írtam vkinek egy másik fórumba):

    K&H-s tarmbulin Maestro kártyám amin van a száma, egy 4jegyű kód és, hogy electronic use only (nem dombornyomott)

    Ez a kártya azonkívül, hogy POS terminálon lehúzzák meg berakod az ATM-be a világon semmi másra nem jó. Az a 4 jegyű kód a kártyaszám első 4 jegye, amire neked szükséged van az a kártya hátoldalán lévő 3 jegyű cvc2 kód, ami a Maestroknál nincs jelen, ezért azt card not present tranzakcióknál nem lehet használni. Lásd lejjebb CNP

    ELECTRONIC USE ONLY - Ez azt jelenti, hogy csak elektronikus használatra vagyis a kártya csak online elfogadói környezetben használható. Ezt úgy kell érteni, hogy a tranzakció pillanatában létesül kapcsolat a bankoddal pl. fedezetellenőrzés céljából. Ilyenkor mindig van egy engedélyeztetési folyamat, ami ha sikeres csak akkor teljesül a tranzakció. Ha nincs fedezet, akkor meghiúsul.

    Két típusba lehet sorolni ezeket: online és offline tranzakciók illetve kártya jelen van és kártya nincs jelen (CNP-s tranzakció).

    Online tranzakciónak minősül (ha a kártya jelen van) a POS terminálos kártyalehúzás és az ATM-es kp. felvét, de pl. a mobilegyenleg feltöltés is, ami ATM-en keresztül zajlik.
    Ha a kártya nincs jelen erre csak egyetlen példa van: az internetes vásárlások, elfogadóhelyek. Ma már az internetes elfogadó helyek 95%-a beleértve a paypalt is ilyen "virtuális POS-eket" működtet, magyarán van engedélyeztetési folyamat a bank és a bolthálózat között. Az internetkártyákkal csak ilyen tranzakciók végezhetők.

    Offline tranzakcióra példa (ha a kártya jelen van) az imprinteres lehúzás, amikor a dombornyomott kártyád száma, és a neved egy önátírós bizonylat segítségével rákerül egy másik bizonylatra és egyet kapsz te, egy meg marad a kereskedőnél, ezt kizárólag aláírással lehet jóváhagyni, PIN kódot itt soha sem kérnek. Itt nincs a tranzakció pillanatában engedélyeztetési folyamat és emiatt fedezetellenőrzés sincs, tehát az így beterhelt összeg akár mínuszba is viheti a számlád! Ebből következik, hogy elővigyázatosabban kell használni a dombornyomott kártyát, mivel a visszaélés kockázata is nagyobb, hiszen az offline tranzakciók csak dombornyomott kártyával hajthatók végre. Az ilyen tranzakció többnyire külföldön jellemző, itthon ritkán találkozni vele.

    Már csak egy maradt: offline, ha a kártya nincs jelen. Talán az egyik legkockázatosabb tranzakciófajta, telefonon vagy faxon kérhetik a kártyaszámot, lejárati dátumot, CVC2 kódot, esetleg típust de az a kártyaszám első jegyéből általában már látszik. Ugyanezen adatokat bekérheti egy internetes űrlap is, de mivel itt nincs engedélyeztetés, ez inkább csak adatkérő lap. (ilyenből egyre kevesebb van a visszaélések miatt) Sőt gagyibb oldalak még CVC2 kódot sem kérnek. Típustól függetlenül valamennyi offline tranzakció kizárólag dombornyomott kártyával működik.

    Tehát összegezve:

    Elektronikus kártyák: csak elektronikus környezetben használhatóak, a tranzakció csak online történhet vagyis azonnal kapcsolat létesül a bank és a kereskedő között fedezetellenőrzés céljából. A számok a kártya síkjába vannak gravírozva és van rajtuk 3 jegyű CVC2 vagy CVV2 kód, ezek a CNP-s tranzakciókhoz kellenek, ami ma jellemzően az internetes vásárlás. Offline elfogadói környezetben nem használhatók, ezért biztonságosabbak. Alacsony éves és letiltási díj.

    Íme az elektronikus típusok amiket elfogadnak neten:

    Visa Electron - ha a kibocsátó bank engedélyezte rajta a cnps tr.-kat (lásd K&H)
    dombornyomásmentes MasterCard - ezt elfogadják neten
    Maestro vagy MasterCard Electronic - Egyiket se fogadják el neten, mivel nincs a hátoldalukon CVC2 kód.

    Dombornyomott kártyák: Az online elfogadói környezet mellett offline is használhatóak, lásd imprinter, telefonos, faxos rendelés. Ez utóbbi kettőhöz kell a CVC2 kód. Az imprinter miatt van rajta a dombornyomás, hogy a kártyaszám, lejárat és a név gond nélkül átmásolható legyen a bizonylatra. Fedezet ellenőrzés csak offline helyen nincs, használatuk emiatt kockázatosabb. Magas éves és letiltási díj.

    Típusok, bármelyiket elfogadják neten: Visa Classic - MasterCard Standard

    Internetkártyák: Kizárólag internetes online cnps tranzakciókra lehet használni. Mágnescsík, chip és aláírósáv nincs, PIN kód sem tartozik hozzá. Típusok: Visa vagy MasterCard

  • cocka

    veterán

    válasz REDeath #248 üzenetére

    Hát igen. Az előző hsz.-em a kártyatípusokat rágta a szádba, az azelőtti meg az OTP-Erste-CIB dolgot hasonlítja össze.

    Ami a kamatokat illeti: Ha milliárdokat tartasz a számládon, akkor értékelhető a 0.2%-os látra szóló kamat a lekötetlen betétekre. Az OTP-nél ez 100 ezerig 0%!

  • cocka

    veterán

    válasz concret_hp #252 üzenetére

    egyetlen hátránya van, hogy péntek du legkésőbb át kell rakni a pénzt, mivel hétvégén nemlehet utalgatni

    Ha jól tudom a cibnél hétvégén is át lehet vezetni egyik számláról a másikra. :U

  • cocka

    veterán

    válasz concret_hp #254 üzenetére

    Ő azt írta, hogy hétvégén nem tud a netes számlájára átvezetni.

    Cibesek át tudnak. Tehát ő hétvégén nem tud a neten kifizetni semmit, hacsak nem maradt pénz a netes számláján.

    A tranzakció akkor indul, amikor pl. paypalban kattintasz a pay gombon vagy pl. vasárnap lehúzzák a kártyádat a Tescoban vagy akárhol.

    Az más kérdés, hogy mikor könyvelik az összeget.

  • cocka

    veterán

    válasz Gazala #265 üzenetére

    Vissza. Kivéve: internetkártyához tartozó számláról (de az úgy is ingyenes)

  • cocka

    veterán

    válasz Alvin_ti4200 #268 üzenetére

    Mi a fenének ehhez dollár alapú számla?

    Ha konverzió nélkül nem tudsz itthon dollárhoz jutni, akkor semmi értelme dollár alapú számlát nyitni, mert különben vagy a pénzváltó vált forintot dollárra, vagy a bank dollárt forintra (forintszámla esetén).

  • cocka

    veterán

    válasz Alvin_ti4200 #272 üzenetére

    Ha nincs paypal, akkor, ahogy említették is bármilyen bankkártyás megoldás szóba jöhet.

    De ha nincs kártyaelfogadás és pénzküldő rendszereket sem csipáznak, akkor jobb, ha elfelejted. Egy valamirevaló webshopnak ugyanis ezeket biztosítania kéne.

  • cocka

    veterán

    válasz Zozzant #276 üzenetére

    Szerintem jobban jársz egy cib internetkártyával, de te tudod.

  • cocka

    veterán

    válasz Zozzant #278 üzenetére

    Igen. Lehet olyat. Egyszerűbb és talán olcsóbb is bizonyos összegig, ha kiveszed kp.-ben és befizeted a cibes számládra.

    Eljönni az otptől nem kell.

  • cocka

    veterán

    válasz Zozzant #280 üzenetére

    Akkor nyugodtan kiköhögheted azt az évi 4000-et a dombornyomott kártyára.

  • cocka

    veterán

    válasz G@ben #283 üzenetére

    Nagyon egyszerű.

    A logon mi a felirat? Mastercard Electronic vagy Mastercard? Mellesleg a Mastercard Electronic jellemzően hitelkártyákon szokott lenni. Azonkívül ha jól látom az Erste bank nem bocsát ki Mastercard Electronicot.

    Ha csak simán Mastercard és nem dombornyomott, akkor az használható netes fizetésre.

    Nekem is ilyen van, csak CIB-es.

  • cocka

    veterán

    válasz G@ben #289 üzenetére

    Ez baromság. Amennyi írva van, annyit terhelnek. Illetve a bankod árfolyamával számold át. Tudjad, hogy az erste árfolyamai ritka szarok, úgyhogy a zárolt és levont összeg közt akár jelentős különbségek is lehetnek: több ezer Ft.

  • cocka

    veterán

    válasz G@ben #291 üzenetére

    Válaszd azt, hogy számlakonverziós deviza árfolyam az árfolyamok résznél. Természetesen az eladás oszlop a mérvadó. Szóval összeg pl. USD-ben szorozva a fent említett értékkel és megkapod, hogy mennyit fognak jó eséllyel levonni. Az árfolyamváltozás miatt ezen összegen felül max. 100 Ft-tal többet célszerű elkülöníteni, mivel olyan jelentősen úgy sem változik az árfolyam egyik napról a másikra. Jól behatárolható az ár az előző napi eladási árfolyamot alapul véve. Ha viszont kevésnek bizonyulna a 100 Ft többlet, akkor (egyéb fedezet híján) max. mínuszba megy a számlád, amit utólag rendezel.

  • cocka

    veterán

    válasz birno #296 üzenetére

    Ez teljesen rendben van. Nézzük a két esetet:

    1. Ha valaki megszerzi a kártyádat és kifigyeli a pin kódodat, majd pin kóddal vásárol, akkor a bank mossa kezeit, hiszen a pin kód egyértelműen téged azonosít. Az OTP felhívta a figyelmedet a kiküldött pin kódos levélben, hogy senki tudomására ne hozd a kódot. Ha ezt mégis megtudta más is és a pin kódod felhasználásával vásárol, akkor az olyan a bank szemében, mintha te vásároltál volna. Bizonyítsd be, hogy nem te voltál. :)

    Egy bankkártyát ugyebár tulajdonosának neve és aláírása azonosít, esetleg fénykép. Ha van fénykép a kártyán, akkor azzal igen érdekes lehet vásárolni, hacsak nem maszkban vagy gumiálarcban vásárol az illető, egyértelműen lelepleződik. :DD

    Nagyobb összegű vásárlásoknál meg eleve aláírástól vagy pin kódtól függetlenül személyit is kérnek. Ha valódi a személyi, akkor gyanús lehet hogy más a kártyán ill. a személyin szereplő név. Nyilván ennyire a bűnözők sem hülyék. :D Ha pedig hamis, akkor a kereskedő jogosult összehasonlítani a 2 aláírásmintát: Ha nem egyezik, akkor ott valami gyanús, ha egyezőnek véli, akkor ha PIN kóddal történt a vásárlás szinte esélytelen bebizonyítani, hogy nem te voltál a vevő.

    A neved és az aláírásod szerepel a személyi igazolvány előlapján, tehát ha vki egy hamis személyivel és a fénykép nélküli bankkártyáddal illetve a hozzátartozó pin kóddal (amit kifigyelt vagy vhogy megszerezte) szinte kizárt, hogy bizonyítható legyen, hogy a kártyával nem te vásároltál.
    Talán bizonyító erejű lehet, ha a biztonsági kamera felvételén jól látszik, hogy egy kigyúrt 120 kg-os bőrfejű vásárolt, te meg egy vékony testalkatú 60-70 kg-s valaki vagy. :DDD
    De mint tudjuk vannak helyek ahol nincs biztonsági kamera vagy csak kevés van vagy erősen kifogásolható a felvétel minősége.

    Az sem mellékes, hogy a pin kód ismeretében pénzt is felvehet a tolvaj.

    2. Amikor csak aláírást kérnek az azért jobb, mert a banké a felelősség. Magyarul, ha kártyareklamációd adódik nagy valószínűséggel a javadra fognak dönteni és talán a pénzed is visszakapod. A kereskedő elvileg köteles a kártyán szereplő aláírásmintát a bizonylaton szereplő aláírással összehasonlítani és gondolom ha valami gyanús azt jelenteni kell. Az más kérdés, hogy sokan nem teszik meg ezeket, így akár egy vadidegen is vásárolhat a kártyáddal, max. kártyareklamáció esetén majd az írásszakértő megállapítja, hogy a kérdéses aláírás valóban a tiéd volt-e vagy sem. Három aláírásminta meg már bizonyító erejű lehet: A bankkártyán szereplő stimmel, a hamis személyin szereplő stimmelhet, de a bizonylaton szereplő aláírással le lehet bukni.

    Mondjuk ami mindkét esetben a legneccesebb azok a CNP-s tranzakciók (pl. internetes vásárlás). Ehhez csak a 3 jegyű cvc2 kód kell az egyéb kártyaadatokon kívül, ami elolvasható a kártyáról, tehát ha valaki megszerzi a kártyádat, akkor ember legyen a talpán , aki bebizonyítja, hogy nem te vásároltál vele. Ilyen esetben nem tudom milyen biztosítékot ad a bank, de szerintem semmilyet ugyanúgy mossa kezeit, ahogy a pin kódnál is.

  • cocka

    veterán

    válasz birno #298 üzenetére

    Ha valaki más lenyúlja akár a netkártyádat, akár a bankkártyádat és a rajta szereplő CVC2 kód használatával fizet, akkor 100%, hogy bukod a lóvédat, mivel képtelenség bizonyítani, hogy a kártyát nem te használtad és ezt még csak kifigyelni se kell, elég ha ellopják a kártyát. Ennyi.

  • cocka

    veterán

    válasz birno #301 üzenetére

    Azt nem a kártyatulajdonos dönti el, hogy a kártya használható-e neten vagy sem, hanem a bank.

    Ha azt akarod, hogy a normál kártyát ne lehessen neten használni, akkor olyat kell kérni, nevezetesen: a CIB-től a Visa Electront.

  • cocka

    veterán

    válasz Cyberslider #304 üzenetére

    De, mert a Tempóval röghöz lesz kötve. Ugyanis ha jól emlékszem, a 2 év számlavezetési díjmentes időszak után még kutya kötelessége nem tudom én meddig fenntartani a számlát, különben az otpnek hol lenne benne az üzlet, ha 2 év múlva felmondja?

    Azért olvasd el az ide vonatkozó üzletszabályzati részt. :)

  • cocka

    veterán

    válasz Cyberslider #306 üzenetére

    és kp felvételnél is max 4500 a sarc.

    Hol olvastad ezt? Saját ATM-ből fix 100 idegenből fix 250, saját bankból max. 5000. (idéztem a díjszabásból az árakat)

  • cocka

    veterán

    válasz Chaser #307 üzenetére

    Ilyen bank nem létezik.

    Ahol feltételek nélkül ingyenes a számlavezetés az az Ella és a Raiffeisen. DE!

    Ami miatt egyik sem ajánlható: Ellánál 6800-at kell előre kicsengetni, azonkívül nincs saját ATM-je, tehát a min. kp. felvét díja 189 Ft és tudomásom szerint nincs ingyen egy kp. felvét sem.

    Raiffeisennél netbankért egyszeri 2000-et kell csengetni, de minden más qrva drága. Pl. netbankban indított átutalás 150-200 Ft körül van. Minden kp. felvét 220 Ft. Tehát összességében sokkal drágább mint azok a számlák, ahol vonnak x mennyiségű számlavezetési díjat és a tranzakciókért csak egy jelképes összeget számolnak fel.

    A Raiffeisenes számla csak egy valamire jó: befizetni rá, meg bankkártyával költeni róla, minden másért fizetni kell.

  • cocka

    veterán

    válasz Chaser #310 üzenetére

    Ha maradtál az ezer éves lakosságiban akkor még szerencséd is van, mert a semmi ott csak 290 Ft-ba kerül. Ha hozzászámolom a netbankot is akkor csak min. 339 Ft. Marha olcsó. Ha tempós vagy, akkor meg 368 körül van.

    Én azért jöttem el tőlük, mert netbankos átutalás min. 110 meg 180 Ft. Hát nehogy már.

    ennek fejében ha kp-t veszek ki az 400ft körül van, ha utalok 200 körül,

    Ha kp.-t veszel ki ATM-ből akkor az 0.49%+49 Ft, ha idegen ATM-ből az 750 Ft. A pénztári viszont lehet, hogy tényleg 400 körül van.

    Ha utalsz akkor bankfiókban asszem tényleg alapjáraton valami 220 Ft + x %. De pontosan meg kell nézni a díjszabásban.

    Ha objektíven kellene dönteni, akkor attól függ mire kell a legtöbbször, ha szubjektíven, akkor CIB. :) Ha okosabb netbankot akarsz, akkor is CIB. :D

    Egyébként a cibnél megvan az, hogy mindenkinek havi 1 kp. felvét bármely ATM-ből ingyenes.

Új hozzászólás Aktív témák