Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz adamssss #7003 üzenetére

    Normal esetben (nem akcios kotes) a 10 eves joval dragabb is.
    Nem muszaj szerzodes szerint hosszabbitani.
    A 4 eves a HOZAMra jobb. Ha 10 evig fizetsz ugyanebben a konstrukcioban, akkor szamszakilag nyilvan tobbet kapsz, mind teljes osszegre, mind kamatra, mind alltam-ra, DE akkor mar valahol 4-5% korul van az evesitett hozam. (A regi, 3% kamatu 8 evest tudtam hogy 6%-ot alig haladja meg; mig a legrovidebb 4 eves ugyanabbol 13%-ot adott ki.)

    Tokegyszeru: amit az elejen befizetsz forintokat, arra egyszer kapsz 30%-ot, utana csak 1-3%-os eves kamatot.
    Egyszeruen az elso evi befizetes evesitett hozama minel messzebb nezel, annal kisebb (elinflalodik benne az alltam hatasa). Az a 10-11% ugy jon ki, hogy az utolso eves befizetesre (exhas) 23%, az elso evesre meg (exhas) 4%. Minel tobb benne a regi (a hozam "hatulrol" szamolva kb. azonos, kicsit a nyitasi kifizetesenek ideje modosit rajta), annal alacsonyabb az atlagos hozam.

    De egyreszt nincs tobb idom, masreszt par perce fedeztem fel, hogy nem a megtak. topikban vagyunk, ott szokott ez elojonni, itt azert erosen off-nak tunik, bocsanat...

Új hozzászólás Aktív témák