Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    ismétlős 2 helyre, mert on: barkács + gépmuató... :B

    KPC, (újaknak kitchen pc), újabb fejezet. a külső rács még nincs meg rá, ami kék lesz. (méhsejt, körperforált?) de a bele le lett festve. összeraktam.

    munka közben:

    winyó aljára némi öntapadós gumi lábazat szegély. (10m obi, 2k, relatív olcsó, hasznos cucc, sosem fogy el...)

    még tegnap este a szokásos 2 oldalú öntapadó, hővezető ragasztó előkészít. a bordákat szintbe hoztam.

    összerakás után kiderült, hogy a cpu-a nem elég a ragasztó, (benne volt a pakliban), oda bizony paszta kell. de a stabilabb rögzítés miatt megpróbáltam, hátha).

    széteszed, de itt a hűtőtömb a ragasztások miatt már egyben jött le. így adódott egy új látószög:

    úgyhogy a cpu-ra paszta. és újból összerak:

    egy picit jobb, de nem az igazi. a festés előtti teszteknél feküdt a gépezet. ráadásul külön bordán volt a cpu és a nb. akkor a borda súlya nekinyomta a cpu-nak az blokként dolgozó alu téglatestet. most sajnos ez a nyomás nincs meg. hasonló a jelenség, mint amikor a könnyű autó az esőben vízen csúszik. a teherautó meg tömegénél fogva kipréseli a vizet a gumi és az aszfalt közül.

    tehát: vagy vízszintes elhelyezés kell, vagy valamivel neki kell húznom a bordát a cpu-nak.

    viszont, még az is nehezítő tényező, ha a bordát a cpu-hoz igazítva kicsit billentem, akkor a monstrum megbillenti a gyári nb bordát, (hála a béna rugós lefogatásnak, majd jól lesarkazom), és rögtön 103 fokot mutat.
    ha rendesen hozzáér, max 60...

    tehát a másik feleadat, a nb hűtőt újból függetleníteni kell. de szerintem annak bőven elég lesz a + 4 fejjelé lefelé betuszkolt, bontott chipset borda. nem kell, hogy nekiérjen a nagynak. tehát belljebb nyomom őket a gyári nb bordába...

    ha a hűtést korrigáltam, akkor jön a kék rács körbe, egy fehér egér és fehér gumis bill. és kész...

    de azt még nem tudom, mivel húzzam a bordát a lap felé, és ez igen komoly kérdés, mert ezen perpill bukik a dolog. és fekvőre meg nem akarom a házat... :(

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák