Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    válasz kisninja #992 üzenetére

    Szevasz

    Szerintem kettő tranzisztorral és két ellenállással is meg lehet oldani a dolgot !
    Igaz, ez nem stabilizált, ez egyszerűen megfelezné a tápfeszültséget.
    Nem tudom, neked milyen bonyolult áramköröd van.
    Természetesen az elképzelésem így hírtelen csak elméleti, még azért a gyakorlatban is tesztelni kellene, de szerintem menne így is.
    Viszont a BD250-es is tudtommal csak 20, legfeljebb 25A terhelhetőségü (megfelelő hűtés mellett), ha ennél több kell, akkor valszeg lehet párhuzamosan kötni a kimeneten kettőt is.
    Ez az ''analóg'' jellegű átalakító erősen melegszik, marha nagy hűtő kellene hozzá, ez a hátránya, az egyszerűsége mellett.
    Van egy másik megoldás is, ahol négyszögjel generátorral, magas ferkvencián szaggatjuk a bejövő tápfeszt, ha a négyszögjel periódusainak a kitöltése azonos, akkor a tápfesz fele van a kimeneten, ezt még nagyméretű pufferkondival lehet simítani, de a legtöbb fogyasztónak simítatlanul is jó (Ízzók, motorok, relék, stb.).
    Bonyolultabbb analóg és főként digiátális áramkörök viszont nem igen szeretik simítatlanul, ez a hátránya, de az megoldható, és a melegedése töredéke az alőzőnek (ez nem fűtőtest).
    Ez az utóbbi lehetőség is egy IC-ből pár ellenállásból, kondiból és kb. két tranzisztorból áll.
    Egyébként küldd nyugodtan a leírásodat az e postámra, szívesen megnézem !
    Üdv.:

    [Szerkesztve]

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák