Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    Kis segítséget szeretnék kérni SMD forrasztáshoz szükséges anyagok tekintetében.
    Szeretném gyakorolni a SOJ (azt hiszem ez a neve a lábakat J alakban maga alá hajtott megoldásnak) IC beforrasztását.

    Megnéztem pár videót és feltűnt, hogy a folyasztószer amit használnak nem az a ragadós trutymót maga után hagyó típus, mint amit én próbálnék használni.
    Ezt használom: Topnik TK83
    Erre azt írják "no clean", de gondolom arról van szó, hogy rajtahagyva nem vezet, mert bizony le kell takarítani sajnos. Ragad minden tőle, kézre kerülve sem viszi le semmi. Egyedül az aceton vált be eddig, de a PCB-ről ahol az IC lábak vannak illetve az IC alatt nem tudom letakarítani és nagyon hamar összeszed minden mocskot.

    Na de a lényeg. Megnéztem pár YT videót (pl. video , video) és szeretném megtudni ezekhez a műveletekhez milyen flux ajánlott? Teljesen hobby project, gyakorolni szeretném a dolgot, mert régebben amikor kellett volna csinálnom ilyen J lábú forrasztást, az istenért sem sikerült.
    Ha jól látom célszerű ezt a félbe csapott pákahegyet használni (eddig tűhegyes fejjel próbáltam) de nem tudom a videon látható zsír-szerű megoldás volna jobb vagy valami folyékony flux.

    Mit ajánlanátok? Ti milyen megoldással forrasztotok "J" lábú IC-ket?

Új hozzászólás Aktív témák