Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Möhe

    addikt

    válasz narpi #829 üzenetére

    Szevasz.
    Mekkora a lakás ill. a szoba ahova tennéd a cuccot? Mert ha nemigen vagy ''vájtfülű'' akkor szerintem nincs értelme külön dolgokból ősszerakni a mozidat mert ha nem kell akkora teljesítmény és nem veszed észre a hangzást akkor kár sokat beleőlnöd. Nem rossz a sony vannak más márkák is hasonlítsad össze azonos ár és teljesítmény alapján az erősítőket.[link] Nekem 1 pana 870es komlpett mozim van és eléggé jól adja át a hangzást 1 panel 26nm-s szobában. Keress utánna hogy amit szeretnél mennyi lenne, és mit tudsz kihozni a pénzedből.Valahol ott van a kompromisszum hogy mit tudsz megvenni használtan illetve mi fér bele ujjonnan.Fölösleg 6.1,7.1es végfokot venni mert nincs ojan film ami ojan formában lenne kódolva, max a SW trilógia és Gyürük ura meg 2-3 film,nem több,és mire ez a forma elterjed mindenki cseréli le a cuccait mert sok idő van még addig mig ezek lesznek az általánosak.Gondold meg mit veszel 100k-ért mert lehet 120éert sokal jobbat vagy neked megfelelőt tudsz venni és az jobb befektetés lenne.(100ért leülsz a tv elé kicsit duzzogva vagy 120ért csillógó szemmel örülsz a jó vételért) jó böngészést

    [Szerkesztve]

  • Möhe

    addikt

    válasz narpi #832 üzenetére

    Ha külön veszed meg az erősítőt és a hangfalakat akkor több lessz mint 100k a végösszeg. Általában ha hangfalszettet mutatnak akkor a mélyláda nem szokott benne lenni a csomagban,és azt még külön kellene megvenned.
    1.yamaha rxv-357 (48k)+yamaha nsp-240 hangszett (25k) = nemrossz együttes de minimumról indul a dolog
    2. yamaha rxv-357 + yamaha nsp-430 (65k) hangszett = itt már kicsit strapabíróbb hangszettel van az erősítő. Mindkét esetben van mélyláda is a szettben.
    De ezek nem álló hangfalas hanem kisebb, polcra vagy ahova éppen tudni lehet (falra is) ,vagy helyet tudsz neki szorítani. Jól gondold meg milyen minőségű dolgokat veszel mert ugyebár hangos a mozi,ha elszáll a hangszóró membránja akkor gázban leszel.Folymatos nagy terhelés mellett elfáradhat a hangszóró és nem szól szépen (ez most hülyén hangzik de nem tom máshogy mondani :P )
    Vagy itt esetleg ( nekem ez a tipuselőd van és nagyon üt, 1 éve használom és nem bánok vele halkan :) )[link] bár ez kicsit több mint a kereted vagy ez ami bőven belefér[link] Ha lehetőséged van menjél be 1 szakboltba ( ne tesco,vagy hipermarket) és halgassad meg köbö 70-80% hangerőn a lemezt( lehetőleg dvd legyen) amit te viszel vagy ha van ott dvd akkor azt amiben vannak cstajelenetek , pl.: robbanás meg hasonló robajok,üjj le és hallgass. Lehetőleg ne legyen 1 nagy üres szalon amiben sok az üres tér mert otthon kisebb hangon is jobban szólhat a cucc mert a falakról visszaverődik a hang. Kérjél prospektust vagy árajánlatot hogy mit tudnak neked még összerakni aztán osszad meg mire jutottál. Nem kell megvenni az első hallgatás után kapásból mert lehet még van máshol is ami neked tetszene. A magamét is 2 heti gondolkodás után vettem meg ( eladó voltam a boltban ahol szólt a házimozi és megtetszett a hangja) nem bántam meg,én örültem neki hogy hazahoztam. :)) Jó hajkurászást.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

  • Möhe

    addikt

    válasz narpi #838 üzenetére

    Az erősítő teccik nekem is. A hangszett is szép így külsőre.Ismerősöm is náluk vett mozit és előtte ki is próbálta azt. Menjél be hozzájuk és hallgassad meg másik összerakott mozit is( gondolom ott van több beüzemelt cucc is),aztán a füled észreveszi hogy melyik lessz otthon a nyerő.

  • Möhe

    addikt

    válasz narpi #843 üzenetére

    Ezt akartam én is mondani hogy lessed meg ,de a láda hiánya miatt nem tettem.A hangfallal kapcsolatban ismerősömnek van a márkából csak nem ez a verziószám hanem más.Neki yamaha erősítője ven hozzá és elégedett a cuccával. A láda viszont talán a pc-8as vagy a wh-210es ha maradni akarsz a márkánál, esetleg ha jó kis brummogós mozit akarsz akkor a yamaha yst-sw225 szerintem. Ezt csak tipp ,a döntés a tied.

  • Möhe

    addikt

    válasz narpi #847 üzenetére

    A láda az érzés fokozá miatt illetve a nagyobb , élménydusabb hangeffektek miatt van. A dvd-n ugyebár 5.1es hangkodek van.( legtöbb esetben) 5=a szatelit illetve háttérhangszórók jelentik,legtöbb esetben a középső hangszóró szól mert 70%ban oda keverik a hangot ,és mindegyik függetlenül fog szólni a másiktól tehát nincs áthallás vagy hiba mert csak akkor szól ha ugy van megcsinálva a film. A .1 pedig a mélyládát,és az arra kevert nagok nem fognak szólni ha az nincs neked.Azthiszem köbö 70Hz alatti hangot keverik rá (max 85 alattit) :F Halgass meg 1 jelenetet láda és az nélkül,lesápadsz mikor hallod a különbséget.
    Láma válasz:
    Szerintem van benne kábel (nem lenne jó reklám a cégnek).Ha alaplapi azaz integrált hangkarid van felejtsed el hogy összekötöd a gépeddel mert nincs rajta optikai kimenet. P.:Creative Audigy2 ZS-n van és az igen jó hangkari. Elszálni nem fog max nem szól mert nem jól vannak a kábelek a csatlekozóban. Illetve nem oda kötötted az oda való hangszórót ahova kellett volna.Az erősítőn van tesztbeállítás mikor az összes hangszórót leteszteli hogy szól vagy hejileg te meg tudod állapítani hogy jól kötötted össze mert a tv-n mutatja hogy épp melyiket szólaltatja meg. Nem kell parázni garanciális és jó a cuccod.

  • Möhe

    addikt

    válasz Möhe #848 üzenetére

    Hüje ikon bezavart. Creative Audigy2 ZS akart lenni a hangkari.nekem a gépen is van 5.1es rendszer és ijen hangkarim van és szépen is szól de a többit a a hozzáértőktől a topikjában tedd fel.(én is ott okosodtam a kártyával kapcsolatban) :))

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

  • Möhe

    addikt

    válasz jasszer #880 üzenetére

    Hali
    szvsz ebből a felsorolásból a Pio-t venném magamnak.Viszont ha nem ragaszkodol a felsoroltakhoz akkor lessed meg a JVC KD-G311 illetve a SONY 2250S -es tipusát ahol én lestem [link]sok tipus(márkán belül) + -1-2000FT az eltérés. Remélem jó a link de ha teheted hallgassad meg a kiszemelt dolgokat a saját lemezeddel. 1 kalappal :))

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák