Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz M3aN #80494 üzenetére

    Én ugyan nem akarok megmondó lenni, hogy mit vegyél, annyi fül, annyi ízlés, de a Somogyit szerintem ilyen pénztárcával kerüld messzire, magánvélemény. Ennyiből kijön egy normális sztereo erősítő, passzív hangfal páros és még egy DAC is eBay-ről szerintem, amit USB-n is tudnál kötni a laptopra, meg esetleg egy optikai bemenete is lenne a DAC-nak a tv-hez.

    - Erősítőn sokat lehet spórolni használtban, sztereót néznék a helyedben, SEMMI házimozi csicsa - és teljes butát úgymond, minél kevesebb sallang..
    - Hangfal dettó, ha meg volt becsülve, ez eléggé látszik a hangszórók állapotán ill. hangján a szettnek.
    - DAC eBay, de itt olyan áron mennek DAC-ok, hogy vicc - és kezdetnek gyakorlatilag mind nagyságrenddel jobb, mintha a notidat jack-en keresztül kötnéd be az erősítőbe

    Alternatív opció a HDMI bemenetes erősítő, így laptopot is, tv-t is tudod abba kötni és a hangot is átviszi és dekódol ő mindent, vagy még alternatívabb opció valami Bluetooth audio vagy urambocsá, a jobb minőségű aptX-et támogató erősítő (vagy elé ilyet tudó kis DAC) ..

    Én személy szerint nem vagyok a HDMI híve, laptopot HDMI-ről kötni .. azért csak van x méter tv és laptop között gondolom, mindig ki-be dugni egy relatív merevebb kábelfajtát, ami azért eléggé erőlteti a csatlakozót egy laptop esetén, hááát .. ha öledben a laptop és így zenélsz a kanapén netezve közben, akkor kábel nélküli aptX, amúgy meg a tv alá letéve a gépet kulturáltan -> egyetlen DAC optikai és USB bemenettel és kész.

    Hugom keresztapjánál jártam a napokban a családdal, karácsony, stb. Van egy közepesen nagy Jamo sztereó hangfalpárja, egy korrekt böszme Pioneer sztereó erősítővel és úgy szólt, mmmmm. :K Ez csak 1 példa a nagyon sokból, ... 100e Ft-al lehet mit kezdeni :K

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz M3aN #80496 üzenetére

    Nem merek. Szerintem a hifi, főleg a hangszóró választás nagyon-nagyon fülre szabott úgymond. Hallottam már agyonistenített szettet is olyan laposnak, hogy vállat vontam, meg olcsó szettet is "wow, nem rossz"-nak. Meg persze olcsó szettet is gyengének és drágát nagyon jónak. Kompromisszumot mindig köt valahol az ember, én ha tudnék, hallgatóznék a helyedben akár valami hifista közösségben, akár boltban (és akkor új hangfalakra lősz), vagy nem is tudom...

    A választást nehezíti, hogy sokan azt ajánlják és mondják jónak, ami járt már náluk, volt életükben vagy 2-3 hangfalpárjuk és hopp, egyből az egyik az, ami a legjobban is szól.

    A másik, amikor bejön a dealer, aki keze alatt havonta megfordul jópár hangszórópár, akár új, akár használt és ebből a nagyobb mintából válogatva jelenti ki, hogy "na ez a jó, ezt vedd". Mondanánk, hogy statisztikai alapon igaza van, neki jobban lehet hinni, mint az egységsugarú hifistának, csakhogy ez is még csak 1 fül sajnos, márpedig a fülünk eléggé eltér az alap paramétereken túlmenően (mert nyilván mind a 7-milliárd bolygón élő fülre elmondhatók alap dolgok, hol érzékenyebb, hol kevésbé, stb, de ez utána adott egyént nézve marhára árnyalva lesz, én például utálom a fém dómsugárzók hangját).

    Erre rájön egy iszonyú nagy súlyú pszichés megfontolás, a design-tól kezdve az extravagancián át a nemistudommi-ig és kész a baj :)

    Márkára se mernék esküdni, van márkán belül is jó széria és gyengébb széria. Hallottam komoly B&W szettet elég átlagosan megszólalni, Audio Note-ot gyönyörűen lezenélni egy Eric Clapton unplugged-ot úgy, hogy egy szimpla Madonna Frozen-nél nagyot vérzett (és ez nem high-end anyag ugyebár), szóval....

    Fül fül fül :K

    Nincs könnyű dolgod. Ajánl innen valaki valamit, meggyőznek, beleugrasz, aztán fészkelődsz kicsit a székben, majd egyre jobban, végül eladod. Akinek eladod, lehet, őrült boldog lesz Vele, Te meg vakaróztál, hogy valami nem adta úgy, ahogy kéne.

    Fülelni kell - vagy cserebere szép lassan, míg bele nem futsz abba, aminek a hangjától lemész hídba. :D

    Vagy az igényekből adsz le, Rádbeszélnek valami jónak mondottat, elfogadod és élvezed, hallgatod, jónapot, béke. :) Néha az idegrendszer állapota sokat dob az audió élvezeti értékén, mint agyalni, mi a legjobb. :DDD :DDD :DDD

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • #56474624

    törölt tag

    válasz M3aN #80496 üzenetére

    Ilyen olcsón 3-utas állót nem szabad venni, ezeket nyugodtan kizárhatod.

  • fererencz89

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz M3aN #80499 üzenetére

    Szia!
    A jó 3-utas az drága, inkább 2 utas legyen.
    Mekkora szobába szánod? Milyen műfajokra? Használt is lehet akár?
    Ezek megválaszolása sokat segít. :))

    Nem szotkam hibázni.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz M3aN #80499 üzenetére

    Mindenképp kétutas legyen, kivéve, ha használt vintage darab is játszik, abból jó lehet a 3-utas is akár, de itt elsősorban ilyen 30-40 éves hangfalakra gondolok (ilyen max. 10 éves használt daraboknál szintén kizárnám a 3-utast ebben az árkategóriában), ott azért szoktak előfordulni jó vételek (rosszak is); igaz, ott már valamivel nagyobb a kockázat. A polcsugárzónál számolni kell egy állvánnyal is, arra is számolhatsz egy 20-ast.
    Ajánlani én sem nagyon merek, én inkább csak erre az egyik fő buktatóra akartam felhívni a figyelmet, hogy az olcsó 3-utas új (és nem olyan túl régi használt) az általában messze alulmarad a 2-utasokkal szemben. Hangnyomást az ilyen nagy állók azért tudnak produkálni, ha ez a cél, az elérhető ilyenekkel is, házibulira jók lehetnek (oda sajnálnék is egy minőségi hangfalat).

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz M3aN #80504 üzenetére

    Az olcsó 3-utas ritkán jobb bármilyen területen, mint a 2-utas, a mély minőségében sem, sőt. Az összhatásban, zenélési képességben meg pláne nem jobb. Nem értem, miért ragaszkodsz ehhez az elképzelésedhez. Elég magas (a 100k-s összeg sokszorosa, és az egész csak hangdobozra) az az árszint, ahol már eleve 3-utasban érdemes inkább gondolkodni.

    [ Szerkesztve ]

  • migabi24

    nagyúr

    válasz M3aN #80504 üzenetére

    használt piacon bármi lehet az eladón múlik, én pl. most cseréltem hangfalat 3 utas nagy álló volt magnat vintage 450, 60-ért adtam el, nagyon komoly hangja volt

  • #56474624

    törölt tag

    válasz M3aN #80507 üzenetére

    Azért nem írnak le többet, mert ezek a dolgok már számtalanszor le lettek írva, például itt.


    blattida
    (PH! nagyúr)
    Az olcsó három utasok nem jók. Azokban nagyon fontos a hangszórók és főleg a keresztváltó minősége, a kevés pénzbe kerülő (a 100 ezer forintos is az!) 3 utas dobozok váltója messze nem biztosít helyes, jó fázis és frekvencia átvitelt, az impulzus viselkedésük is gyatra, ezért azok nem szólnak szépen, hallgathatóan, hitelesen.

    [ Szerkesztve ]

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz M3aN #80499 üzenetére

    2.5 utas .. :DDD

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák