Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz bkercso #85106 üzenetére

    Jajj, ne már. :D Amit írtam az megvan? :) Amíg nem ér a transzporthoz, nincs értelme jitterről beszélni. Egy USB transzport milyensége határozza meg a jittert, ugye ezzel nem mondok semmi újat:

    - szinkron: a számítógép az órajel forrás, garantáltan jitteres
    - aszinkron: a transzportnak saját órajelgenerátora van, ez vezényli a kommunikációt is, amihez a számítógépnek kell idomulnia, egyáltalán nem számít, hogy utóbbi mennyire jitteres. Az XMOS így működik, vagy legalábbis így érdemes használni.

    Meg ugye lenne még az adaptív, ami gyakorlatilag szinkron USB, de valamilyen jitter-elnyomó megoldással megfűszerezve. Ez simán elég lehet, de persze ha az ember maximalista, akkor nyilván nem. :D

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • AMDFan

    addikt

    válasz bkercso #85106 üzenetére

    "Ilyen nincs, jittere csak digitális jelnek lehet, analógnak nem. Mire gondoltál?"

    Pontatlanul fogalmaztam. Az alábbi képen látható, sampling jitterre gondolok:

    A D/A átalakítás során a pontatlan órajel miatt, nem pontosan ugyanaz a hullámforma fog kijönni mint ami az eredeti volt. A különbség elképesztően kicsi, de létező. Ha többször átengedsz egy A/D -> D/A konverzión egy hanganyagot, és nullteszteled, sosem fogod ugyanazt kapni.

    Viszont akárhány wav -> flac konverziót csinálhatsz, mindig ugyanazt a digitális adatot fogod megkapni. Ezek között sosem lesz semmilyen különbség. És itt nem létezik az a kifogás, hogy valamit nem tudunk mérni. Mindig tudjuk mérni, mert bitre lebontva láthatod, hogy teljesen ugyanaz a két file. Bit szintnél jobban pedig digitális adatot nem tudsz lebontani. Analógnál megfelelő eszközökkel mérhetsz két majdnem tök azonos anyagnál is, -140dB tartományban is 1-2dB különbséget, amit a jitter vagy dithering zaj okoz.

Új hozzászólás Aktív témák